4 největší rizika půjčky bez doložení příjmu

Rate this post

Uvažujete o půjčce, nicméně váš výdělek je minimální, nebo žádný? Vaše šance na její získání sice klesají směrem k nule, leč úplně žádné určitě nejsou. Půjček bez doložení příjmu existuje poměrně hodně, nicméně ne všechny jsou zrovna optimální. Prakticky realizace každé s sebou nese jistá rizika. My se na 4 základní podíváme mnohem podrobněji právě v tomto článku. Třeba i vy nakonec zjistíte, že je lepší si ve finanční tísni půjčovat spíše od známých, případně si najdete zaměstnání a půjčíte si až poté. Možná vám ale rizika nebudou připadat až tolik velká a po některém úvěru bez doložení příjmu sáhnete také.

Extrémní RPSN, úroková sazba a jiné poplatky

Velkou hrozbou jsou bezesporu peníze, které musí dlužník uhradit mimo sumu, již si půjčil. Přeplatek je u jakékoli půjčky samozřejmostí. Vždyť z čeho jiného by bankovní i nebankovní společnosti žily? Přesto se dá vybrat taková půjčka, která není z hlediska vynaložených peněz navíc nijak likvidační. Přeplatek může být vyjádřen v několika různých podobách. Tradičně se uvádí především RPSN, tedy roční procentuální úroková sazba. V rámci této veličiny lehce uvidíte, jaká je výše kompletního přeplatku v rámci ročního intervalu. Mimo RPSN sledujte také úrokovou sazbu a v neposlední řadě i jiné individuální manipulační poplatky. Na mysli máme třeba poplatky spojené s realizací půjčky, případně vedením úvěrového účtu a zpoplatnění jiných operací.

Pokuty za prodlení

Spousta lidí si myslí, že se půjčka bez doložení příjmu splatí takřka sama. Nesmysl! Až v průběhu splácení a třeba i nenadálých výdajích poznáte, že dostát svým závazkům nemusí být nijak jednoduché. Ještě před realizací půjčky si proto přesně propočítejte, jak na tom budete po podpisu úvěrové smlouvy. Brát v potaz byste měli každou situaci, která může nastat, a to včetně ztráty zaměstnání. Pokuty mohou být mnohdy u různých společností devastující.

Odložení splátek znamená další peníze navíc

U většiny půjček bez doložení příjmů není problém nechat si odložit klidně i několik splátek za sebou. Stát vás to ale jako dlužníky bude stát nemalé peníze. Většina nebankovních společností počítá s liknavou splátkovou morálkou některých klientů, na nichž dokážou tyto firmy vydělat nejvíce peněz.

Nepřehledné podmínky neakceptujte!

Někteří poskytovatelé stále nenabízejí ucelené komplexní informace týkající se jejich produktů. Takovéto nebankovní půjčky neberte vůbec v potaz. Moderní nebankovní půjčka bez doložení příjmu se vyznačuje především online kalkulačkou, na které si budete moci všechno jednoduše a zcela zdarma spočítat. Přesně uvidíte RPSN, úroky, výši přeplatku a mnohé ostatní pro vás aktuálně důležité veličiny typické pro danou půjčku.

Podobné články...