Anonymní platební karta a její výhody

Rate this post

Když se mluví o platebních kartách, tak většina lidí zná především hlavní dvojici. O jakou se jedná? První možnost nese označení debetní karta. Jedná se o platební kartu spojenou přímo s bankovním účtem konkrétní osoby. Potom je tu ještě možnost označovaná číslem dvě. Označení je kreditní karta. Zde nemluvíme o ničem jiném, než o úvěrovém produktu. Je svázána s novým účtem, kde je nulový zůstatek. Každé čerpání peněz jde do mínusu.

Anonymní platební karta pomůže chránit peníze na účtu

Anonymní platební karta pomůže chránit peníze na účtu

A třetí možnost, která dnes existuje? Je to anonymní platební karta. Ta není tolik známá, ale na druhou stranu je poměrně dost lidí, kteří kartu používají a kteří kartě začínají takzvaně přicházet na chuť. Jaké jsou její výhody? Podívejte se.

Contents

Anonymní platební karta nevyžaduje bankovní účet

První výhodou, kterou má anonymní platební karta, je rozhodě to, že nevyžaduje bankovní účet. Pokud ho daná osoba z jakéhokoliv důvodu nechce mít, a přesto chce využívat platební kartu, je to nejlepší možné řešení. Takové typy karet totiž nejsou vydávány klasickými bankami, ale soukromými subjekty. Ty mají jedno nebo několik centrálních kont, které jsou propojeny s jednotlivými kartami. Vše funguje na principu dobíjení peněz na danou kartu a jejich možné čerpání.

Anonymní platební karty fungují stejně, jako ty klasické

I toto je rozhodně jejich velká výhoda, na kterou bychom stoprocentně neměli zapomínat. Když se podíváme právě na to, jak anonymní platební karty fungují, je s jimi možné dělat to stejné, jako když jsou využity platební karty klasické. Tedy karty jak debetní, ta i karty platební. Můžete s nimi tedy:

  • Vybírat hotovost
  • Platit v obchodech
  • Platit na internetu

Na první pohled totiž téměř nevidíte rozdíl. I zde jsou magnetické pásky, popřípadě čipy, stejně jako na kartě najdete i potřebná čísla pro platbu po internetu. Co na nich ale nenajdete, je jméno držitele.

Platební karty anonymní mohou chránit peníze při pochybných transakcích

Co je to pochybná transakce? Může jít třeba o nákup v méně důvěryhodném eshopu. Stejně jako může jit třeba o nákup na různých aukčních serverech v zahraničí. Rizikem ale může být třeba i klasická platba u obchodníka, a to v zemích takzvaného třetího světa. Všude se může objevit zneužití karty, a to jak v rámci získání jejich údajů, tak v rámci jejího zkopírování. Pokud by šlo o klasickou platební kartu spojenou s účtem, mohlo by dojít k tomu, že by vám byl doslova vyluxován. Zde je možné přijít jenom o částku, kterou máte na kartě nabitou. O více ne. Platební karty anonymní vás tak mohou snadno ochránit před ztrátou větších finančních prostředků.

Anonymní platební karta může být nabitá celkem snadno

To, že si kartu pořídíte, znamená jenom to, že ji máte. Neznamená to, že byste na ní měli nějaké peníze. Anonymní platební karta musí být nejdříve nabitá. To dnes není žádným problémem a existují metody, jak to lze realizovat klasicky, ale třeba i moderně a velmi rychle. Vydavatelé těchto karet dnes umí nabídnout hned několik možností, aby si každý mohl najít tu, která mu vyhovuje úplně nejvíce. Jaké jsou tedy ony možnosti, o kterých lze říci, že dnes dominují?

  • Dobití pomocí jiné platební karty
  • Dobití klasickým bankovním převodem
  • Dobití vkladem na konkrétní pobočce banky, nebo složenkou

Pokud je o využití platební karty, stačí tuto možnost zvolit v administračním rozhraní, nechat se přesměrovat na platební bránu a vše jednoduše zrealizovat. Pokud mluvíme o možnosti složenky, banky nebo převodu, tak získáte číslo účtu a k němu také variabilní symbol. To jsou podklady k platbě, které je nutné za všech okolností dodržet.

Anonymní platební karty jsou stále k dostání

Nutno říci, ž vlivem některých zákonných úprav došlo k tomu, že některé už postupně mizí, nebo nejsou tak dostupné, jako tomu bylo v minulosti. To je sice lehká nevýhoda, ale když se na anonymní platební karty podíváme z druhého pohledu, tak i přes zákonné úpravy je stále bezproblémová možnost je získat. Tedy si je koupit. Někde je to možné v obchodech a na různých pobočkách, jinde zase není problém online objednání.

Jejich ceny rozhodně nejsou nijak vysoké. Když se podíváme obecně na to, kolik za ně dáte, tak jsou to desítky korun, v některých případech stovky korun. Rozhodně nejde o ceny, které by byly jakkoliv velké a u kterých bychom mluvili o tom, že je daná karta nedostupná. Je tomu právě naopak.

Lákavé pro toho, kdo chce skrývat různé finanční toky

Jedno pozitivum jsme si nechali na konec. Je spojeno s tím, že anonymní platební karty jsou skvělým nástrojem pro toho, kdo chce skrývat některé své finanční toky. Příkladů může být mnoho. Může se jednat o milence a milenky, kteří nechtějí, aby jejich dlouholetý partner přišel na nevěru podle výpisu z bankovního konta. Stejně ta se může jednat třeba o osoby, které si rádi zahrají online casinu, nebo si také rádo vsadí v online sázkové kanceláři.

Nemusíme být ale vždy až tak negativní. Skrýt dané peněžní toky může být nutné třeba ve chvíli, kdy online platíme dárek Vánocům nebo narozeninám, nebo kdy je kupováno překvapení třeba v podobě dovolené. Jde tedy o snadnou možnost, jak se vyhnout záznamu na výpisu z účtu a přitom nemít obavu z toho, že by bylo možné platbu realizovat jakkoliv komplikovaně – třeba ji jet zaplatit hotově.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...