4 důvody, proč jsou dřevěné pelety ekonomickým topením

Rate this post

Chcete topit biomasou a vybíráte si, jakou zvolit? Dřevěné pelety vám na první pohled mohou připadat jako řešení drahé, ale zdání může klamat. Podívejte se s námi na důvody, proč tomu tak je.

Contents

Dřevěné pelety jsou topivem bez práce

Čas jsou peníze, a pokud jde o topení biomasou, to nás umí o čas připravovat zcela zásadně. Při dnešním nadbytku dřeva sice nakoupíte dřevo levně ale… Musíte jej nachystat – nařezat a naštípat. Následně bude prosychat 3 až 4 roky. Mezitím je dřevo nutné skladovat v suchu a ve vzdušných prostorách. To vše stojí čas, který většina z nás nemá. A kdo má čas, ten už obvykle na přípravu dřeva na topení nemá fyzickou sílu. Pelety si objednáte jako zcela hotové a kvalitní topivo. Jeho přípravě nemusíte věnovat žádný svůj čas.

Topení peletami nabízí stejný komfort jako topení plynem

Topit dřevem znamená přikládat, přikládat a přikládat. Ani částečně zautomatizované topení s podavačem nelze srovnat třeba s komfortem, který má topení plynem. Dřevěné pelety však tento luxus nabízí. Podle typu kamen a topného systému dovedou topení poloautomatizovat až automatizovat. Znamená to, že nemusíte přikládat několik hodin, několik dnů, a dokonce po celou topnou sezónu. Takže opět ušetříte svůj čas, a tedy i peníze.

Topivo zužitkované na 100 %

I když ani dřevěné pelety nenabízí 100% spalování, přesto je lze takto zužitkovat. Třída pelet A1 nabízí spalování s minimem popela. A i ten následně použijete. Rozhodně nepotřebujete popelnici. Popel z dřevěných pelet lze využít na zahradě jako hnojivo s vysokým obsahem vápníku. Šetříte tedy bezodpadovým spalováním a jako bonus máte kvalitní zahradní hnojivo zdarma.

Ušetříte i správným nákupem

Pokud nakoupíte za sezónní letní ceny, a pořád je to možné, pořídíte dřevěné pelety na topení levněji. Ušetříte i za dopravu, Firma OPTIMTOP nabízí už od jedné palety rozvoz pelet na topení po celé České republice zdarma.

Podobné články...