Půjčka pro lidi v insolvenci a rady, jak ji získat

Půjčka pro lidi v insolvenci a rady, jak ji získat
1 (20%) 1 vote

Mezi žadateli o půjčky nejsou jenom bonitní klienti, kteří jsou charakterističtí tím, že ať už si přijdou o peníze požádat kamkoliv, tak je také dostanou. Zapomínat nelze ani na fakt, že jsou tu i klienti, kteří jsou problémoví. Tedy nejenom tací, kteří jsou uvedeni v registrech, ale i tací, kteří požádali o oddlužení, a to jim bylo schváleno. I takoví lidé mohou žádat o půjčku. A právě půjčka pro lidi v insolvenci je tím produktem, který mohou získat.

Je půjčka pro lidi v insolvenci reálná? Ano, je

Půjčka pro lidi v insolvenci stále existuje

Půjčka pro lidi v insolvenci stále existuje

Doba se celkem změnila a tak zatímco v minulosti nebyl tento ty půjčky zase až tak žádný problém, v souvislosti s aktuální situací musíme říci, že se získává o něco hůře. To hlavně proto, že poskytovatelé půjček mají v souvislosti s novými zákony více povinností, pokud jde o prověřování bonity. Musí hlavně zjistit schopnost splácet. Teprve poté může být půjčka pro lidi v insolvenci poskytnuta. Vždy je zde ale prostor pro individuální přístup a posouzení, což znamená jediné. Získat peníze nemusí být zase až tak velký problém.

Je vaším cílem půjčka v insolvenci? Je dobré, když můžete ručit

Jaká je první množnost, jak danou půjčku získat? Spojená je s tím, že budete moci ručit. V praxi to znamená, že je třeba mít určitý nemovitý majetek. Pokud ho máte, je to velké pozitivum, jelikož právě to je ten důvod, proč vám půjčka v insolvenci může být poskytnuta. I když to s vaším příjmem a výdaji nebude ideální, pokud půjde o situaci, kdy budete mít čím ručit, dá to celé vaší žádosti velkou váhu a vám to zvedne bonitu. To, kolik peněz dostanete, záleží také na tom, čím budete ručit – tedy jakou má daná nemovitost hodnotu. Čím vyšší, tím lépe. Problémem tak nemusí být ani miliony korun. A čím je možné ručit? Možností je celá řada. Může se jednat o:

  • Dům nebo byt
  • Jakýkoliv pozemek
  • Rekreační či jiný objekt

Ideální může být půjčka bez registru i v insolvenci

Podívejme se také na druhou možnost, která může být spojena s tím, že lze tento typ půjčky získat. A to je možnost vybrat si takového poskytovatele, který příliš neověřuje své klienty. Jedním z jasných příkladů, který je nutné zmínit, je půjčka bez registru i v insolvenci. A proč právě tento úvěr? Je to celkem jednoduché. Pokud klient skončí v oddlužení, znamená to pro něho mimo jiné to, že je evidován v registrech. Když však poskytovatel do daných registrů nenahlíží, a klient nemusí nijak potvrzovat, že je v insolvenci, nebo není, tak se na daný stav reálně nemusí přijít. Co jediné je důležité, to je výše příjmů a výdajů, a tedy možnost splácet.

Půjčka lidem v insolvenci je dostupná s ručitelem

Třetí možnost, která může být spojená s tím, že je lidem přiblížena šance na půjčku, se netýká ničeho jiného, než možnosti mít ručitele. Ručitelem není nikdo jiný, než osoba, která je uvedena ve smlouvě společně s žadatelem. Když je žádána půjčka lidem v insolvenci, může dojít k tomu, že samotný žadatel nemusí mít šanci na to, aby peníze získal. Když se ale objeví ručitel, je šance podstatně větší a tak nemusí být problém peníze získat.

Ručitelem může být často jakákoliv osoba. Může se jednat o partnera nebo partnerku, může se jednat o někoho z rodiny, stejně jako se může jednat třeba o kolegu z práce, nebo kamaráda. V tomto nejsou žádné konkrétní limity. Také nezapomínejme ani na to, že když jde o ručitele, musí i ten doložit několik podstatných informací, aby byla posouzena jeho bonita. O jaké informace se jedná? Je to:

  • Výše příjmu
  • Výše výdajů
  • Finanční minulost

Když hledáte půjčky pro lidi v insolvenci, chtějte raději ty menší

Co je další možnost, která zvyšuje šance na získání peněz? Týká se toho, o jak velkou sumu si požádáte. Půjčky pro lidi v insolvenci mohou být různorodé. O tom není pochyb. Když jde o ty velké, bez ručitele nebo bez ručení je získáte jenom těžko. Potom tu jsou ale i ty menší. Označují se jako mikropůjčky neboli půjčka před výplatou a v dnešní době o nich lze říci, že jsou celkem zajímavým úvěrovým produktem. Pochopitelně je to hlavně z důvodu, že je u nich plusem jednoduché a také velmi rychlé vyřízení. To v praxi znamená, že mohou být vyřízeny online, z pohodlí domova, bez administrativy, složitého prověřování a dalšího dokládání. A tak nemusí vadit ani ona insolvence.

Alternativu přináší půjčka od soukromé osoby v insolvenci

Dnes je segment P2P půjček vyhledávaný stále více, a to i pro zajímavé investice. Není se čemu divit, jelikož nabídne nejenom výhodný úrok, ale dokáže nabídnout i výhodné podmínky získání. A to často i s jistotou toho, že mohou sami investoři rozhodnout, zda peníze do půjčky vloží, nebo ne. A některým zcela logicky nemusí nijak vadit ani ona insolvence. Tím chceme říci, že právě půjčka od soukromé osoby v insolvenci může být také jednou z cest, jak může peníze získat osoba, která je aktuálně v oddlužení. Zde však nesmíme zapomenout na to, že tuto informaci nesmí zatajit. Je totiž třeba v případě zájmu informace uvést a doložit. Pokud by k tomu nedošlo, může být na celou žádost pohlíženo jako na úvěrový podvod, což může mít velké následky.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *