Hledáte registr dlužníků k nahlédnutí? Víme, jak zjistit své záznamy

5/5 - (2 votes)

Poměrně častým důvodem pro odmítnutí půjčky je to, že daný žadatel nemá čistou finanční minulost. Ta je zjišťována poměrně snadno. A to pomocí registrů, které dnes používají jak banky, tak i nebankovní společnosti. Pokud vás zajímá to, zda v takovém jste nebo nejste, je třeba vědět, zda existuje registr dlužníků k nahlédnutí. Tedy zda máte možnost se vůbec dozvědět, zda jste v takovém uvedeni. Odpověď je pozitivní – dané informace zjistit skutečně lze. S námi se podíváte na to, jakým způsobem.

Contents

Registr dlužníků k nahlédnutí používají poskytovatelé půjček

Kdo má do daného registru nejjednodušší přístup? Jsou to samozřejmě ten, kdo půjčky poskytuje. Pro toho je registr dlužníků k nahlédnutí přístupný v podstatě stále. Co tím chceme říci? Jednoduše to, že zde může díky přístupu pro do databáze snadným způsobem prověřovat klienty, a to hned potom, co si o půjčku požádají, nebo jejich spořicí účet klesne pod povolený limit. Kdo má tedy takto jednoduchý přístup do daných registrů a kdo dané informace zjistí? Jsou to:

  • Banky
  • Nebankovní společnosti
  • Portály poskytující P2P půjčky

Registr dlužníků nemá běžná osoba přístupný zdarma

Hledáte registr dlužníků k nahlédnutí? Výpis nebude zdrama

Hledáte registr dlužníků k nahlédnutí? Výpis nebude zdrama

Podívejme se na situaci, kdy se chce do daného registru podívat běžná osoba. Zde už může nastat jeden velký a klíčový problém. Mnoho lidí si myslí, že když mohou do registrů nahlížet různí poskytovatelé úvěrových produktů, mohou do nich nahlížet i oni. To je ale velká chyba, jelikož registr dlužníků rozhodně není tak jednoduše přístupný, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že by snad byl dokonce přístupný zdarma. Kdo má zájem dozvědět se určité informace, ten za to musí zaplatit.

Hledáte registr dlužníků podle jmen? Nezapomeňte na další identifikátory

Je třeba také připomenout, že cílem daných registrů je chránit poskytovatele půjček před rizikovými klienty. Rozhodně se nejedná o databázi, která by umožnila komukoliv vyhledat jakoukoliv osobu. Pokud chcete procházet registr dlužníků podle jmen, je třeba přidat ještě další identifikační údaje konkrétní osoby. Jedná se hlavně takové, které má každá osoba a nikdo jiné. Jde primárně o rodné číslo. Pokud znáte jméno a tento údaj, už je vyhledání možné. Pokud ale znáte jenom samotné jméno, může to být problém.

Registr dlužníků k nahlédnutí zdarma neexistuje. Kolik může výpis stát

Jak jsme zmínili výše, kdo hledá registr dlužníků k nahlédnutí zdarma, ten se musí smířit s tím, že ho nenajde. Zdarma totiž není a je třeba si vždy zaplatit. Pokud jde o výši cen, nelze to říci jenom tak paušálně, jelikož vždy záleží na několika konkrétních faktorech. O jaké faktory se jedná?

  • O typ konkrétního registru
  • O množství záznamů v registru
  • O typ výpisu

Některá data mohou být veřejná. Nabízí je Centrální registr dlužníků

Jsou ale i případy, kdy se lze setkat také s veřejnými daty. Obvykle se ale jedná o data, která jsou spojeny s problémovými firmami, jelikož konkrétní osoby stále chrání Úřad na ochranu osobních údajů. Takové informace o firmách může nabízet Centrální registr dlužníků, který však upozorňuje na to, že některé záznamy v určitých sekcích nejsou ověřovány a jsou bez záruky. To mimo jiné znamená, že informace o sobě zde ani mít nemusíte.

Když není registr dlužníků online zdarma k nahlédnutí, jak získat výpis nejlevněji

Žijeme v moderní době, což znamená jednu důležitou věc. Mnoho věcí už se dá vyřídit velmi jednoduše a rychle, přes internet. A i když není registr dlužníků online zdarma k nahlédnutí, nemusí to znamenat, že získání výpisu bude nutně drahé. Kdo bude chtít dané informace, může o ně požádat dvěma cestami. Buď tak, že mu požadovaná data přijdou ve formě SMS zprávy, nebo tomu může být i tak, že jsou daná data poskytnuta emailem. V obou případech ale připomeňme, že se jedná o informace, které má konkrétní osoba hlavně pro svou potřebu.

Ne vždy jsou databáze potřeba. Existují totiž půjčky bez nahlížení do registru dlužníků

Připomeňme také to, že informace z registrů chtějí nejčastěji ty osoby, které si žádají o půjčku. Chtějí si tak předem zjistit, zda jsou v registru, což následně může vést k tomu, že jim bude žádost zamítnuta. Proto mnoho z nich volí jasnou cestu. O jakou se jedná? Jsou to půjčky bez nahlížení do registru dlužníků. Třeba půjčka před výplatou. Právě u nich je jistota, že konkrétní registry nejsou brány v potaz. I když je v nich tedy konkrétní osoba uvedena, nebrání daný zápis tomu, aby nedostala půjčku.

Jak registr dlužníků on-line zdarma podle jmen, tak i jiný je vhodné kontrolovat pravidelně

Z jakého důvodu? Je to proto, že dostat se do něho můžete i jinak, než jenom tím, že pravidelně nesplácíte svou půjčku. Není nic výjimečného, že se do něho dostanete třeba proto, že pozdě zaplatíte paušál za váš telefon, stejně jako může být problémem i to, že pozdě zaplatíte za energie. Když v takovém registru jste, může trvat i pár let, než je takový záznam smazán. Je proto dobré vědět, zda se v něm nacházíte a v případě potřeby iniciovat dřívější vymazání. To proto, že když vše zjistíte až ve chvíli, kdy je požadována půjčka, může to i několik měsíců trvat. Nehledě na to, že u některých poskytovatelů může i jakýkoliv drobný záznam znamenat problém. Tedy situaci, kdy půjčku zkrátka a jednoduše nedostanete, jelikož je na vás pohlíženo jako na osobu, která nemá dobrou finanční minulost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...