5 důvodů, proč studovat a získat titul MBA

Rate this post

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/analytics-computer-hiring-database-2697949/

Popularita ještě před několika lety neznámého programu MBA raketově roste. Pokud však pochybujete o tom, že pro vás studium může mít reálný přínos, přečtěte si následujících pět důvodů, po kterých pochybovat přestanete.

Studium MBA ( Master of Business Administration ) představuje formu celoživotního vzdělání. Zaměřuje se na získání nových znalostí a dovedností, jež absolventi využijí především ve své praxi. Titul MBA je celosvětovým standardem mezi manažery. Po úspěšném absolvování profesně vzdělávacího programu si absolvent může zapsat titul za své jméno.

1.  Zlepšení manažerských schopností

Pokud zvolíte vhodný program, přínosy ve vašem zaměstnání budou významné. Osvojíte si moderní přístupy v řízení lidí a budete tým vést mnohem efektivněji než doposud.

2.  Časová flexibilita

Studium MBA je koncipováno tak, aby doplňovalo nabitý časový harmonogram pracujících studentů. Některé instituce preferují online výuku, jiné sází na prezenční formu o víkendech. Všechny vám však časově vyjdou vstříc.

Tip: Stíhat pracovní i studijní povinnosti může být náročné, nemusíte se však trápit sami. Využijte možnosti vypracování MBA práce na zakázku.

3.  Řešení reálných problému s odborníky

Velkou výhodou MBA programů jsou lektoři přímo z praxe. Ti vás budou učit řešení reálných problémů a aplikovat své zkušenosti v reálu. Na přednáškách také potkáte řadu inspirativních lidí a získáte cenné kontakty.

4.  Výběr z mnoha atraktivních programů

Nabídka programů ke studiu je velmi rozmanitá a záleží jen na vás, pro jaký se rozhodnete.  Záleží na tom, zda chcete manažerské vzdělání uplatnit na realitním trhu, v turismu či všeobecně na pozicích středního až vrcholového managementu.

5.  Zvýšení vaší ceny na pracovním trhu

Titul MBA sice není klasickým akademickým titulem, ale zaměstnavatelé ho vnímají velmi pozitivně. A jeho prestiž stále roste. Spolu s tím logicky i roste lepší možnost uplatnění jeho absolventů a s tím ruku v ruce i výrazně lepší platové podmínky. A k tomu všemu stačí jen úspěšné vypracování vaší závěrečné práce.

Podobné články...