5 varovných signálů, které poukazují na rozjíždějící se gamblerství

Rate this post

Hazardní hry, častěji nazývané gamblerství, začínají mnohdy nevinně. Bohužel se z nich může vyvinout až psychická závislost, se kterou ovšem není radno si zahrávat. Nicméně pro některé hráče se může stát až patologickou vášní a způsobit tak závažné problémy v osobním i profesním životě. Jestliže se obáváte, že se stále častěji setkáváte s rizikovou hrou a dostáváte se snad už za hranici, kterou přestáváte zvládat, měli byste vyhledat odbornou pomoc.

Jak poznat, zda se začínáte stávat závislým hráčem

  1. Sázíte více peněz, než si můžete dovolit prohrát?
  2. Vracíte se druhý den, abyste vyhrál (a) zpět prohrané peníze?
  3. Cítíte občas vinu, že hrajete anebo nad tím, jaké má vaše hraní následky?
  4. Pociťujete potřebu hrát stále s větším obnosem peněz, abyste dosáhl (a) vzrušení ze hry?
  5. Působí vám hraní nějaké zdravotní problémy, například úzkost, či stres?

Gamblerství dokáže zasáhnout do života zcela nekompromisně a osobnost člověka zcela rozložit. Hráči si to bohužel vůbec neuvědomují, ačkoliv se jim snaží rodina či kamarádi pomoci. Ani nejlepší vůle blízkého okolí nevede k uzdravení. Naopak v případě tohoto rizikového životního problému dokáže pomoci, samozřejmě za spolupráce s pacientem, už jen odborná léčba závislostí.

Vyhledejte pomoc, dokud je čas…

Pokud se hraní pro vás stává prioritou a myslíte na něho, i když nejste v kasinu, neváhejte a vyhledejte pomoc. Nemusíte chodit daleko. Obraťte se s žádostí o pomoc na svou rodinu. Stejně tak můžete využít i dostupné informace na webových stránkách, kde najdete mnoho užitečných informací o tom, jak poznat gamblerství, jaké jsou možnosti léčby a jak se s tím vypořádat. Vězte, že hraní her se zprvu tváří jako zábava, nicméně každá hra má svůj konec. A gamblerství běžně ničí vztahy, ukončuje partnerství a někdy bohužel i životy.

Podobné články...