6 skvělých rad, jak postupovat při výběru půjčky

Rate this post

Současná nabídka úvěrových produktů je opravdu široká. Z nejširšího hlediska se finanční trh rozděluje na dva hlavní sektory, a to bankovní a nebankovní. Bankovní domy však mají poměrně přísné podmínky pro získání půjčky, a proto někteří klienti raději tápají ve vodách nebankovních úvěrů. Ovšem ne všichni nebankovní poskytovatelé nabízí férové jednání a transparentnost. Podívejte se na šest rad, jak při výběru půjčky postupovat.

Contents

1. Vyhněte se neověřeným firmám

V první řadě byste se měli obloukem vyhnout všem společnostem, které nepůsobí důvěryhodně. Poskytovatel by měl mít moderní a přehlednou webovou stránku s dostatečnými a pravdivými informacemi o konkrétních nabídkách. Dozvědět byste se měli hned z webové prezentace, jak vysoké RPSN je u půjčky, kolik za vyřízení a poskytnutí úvěru zaplatíte, jaké jsou pokuty za předčasné splacení a podobně.

2. Použijte online kalkulačku

Běžně bývají na webových stránkách finančních institucí k dispozici kalkulačky. Prostřednictvím daného nástroje si uděláte představu o tom, jak vysoký bude úrok, jaká bude měsíční splátka, kolik přeplatíte a jak dlouho budete splácet.

3. Ptejte se na všechno, co vás zajímá

Chybět by na webové stránce neměl ani kontaktní formulář, případně telefonní číslo na zákaznickou linku. Jakmile se vám něco nepozdává, stačí zavolat na linku, kde se vám bude věnovat pracovník dané společnosti, který o nabízených službách ví všechno.

4. Smlouvu si přečtěte důkladně

Před podepsáním smlouvy si nejprve všechny body důkladně přečtěte. Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se nezávislého právníka, jenž vám prozradí, zda jsou či nejsou ve smlouvě právní kličky, které by vám nadělaly více škody než užitku.

5. Hledejte recenze

Zkušenosti ostatních zákazníků jsou při výběru také klíčové. Jestliže má společnost nelichotivou pověst, raději se obraťte na někoho jiného. Recenze a zkušenosti najdete na internetu, v různých diskuzích, na portálech věnujících se recenzím a podobně.

6. Potíže se splacením ihned oznamte

Život je nevyzpytatelný, tudíž se může klidně stát, že se dostanete do situace, kdy nebudete schopni splácet své závazky. Pokud všechno řešíte zavčas, je možné se s nebankovní i bankovní firmou dohodnout na odložení splátek. S každou firmou se dá domluvit, všichni jsou jen a jen lidi, ovšem nesmíte dělat mrtvého brouka. Tím byste si pouze uškodili.

Abychom vám usnadnili hledání půjček, tak vám představujeme společnost Cool Credit, která poskytuje rychlé půjčky. Je opravdu rychlá, odsouhlasení žádosti probíhá v řádu několika málo minut. K vyřízení vám navíc postačí pouze internet a mobilní telefon. Podrobné informace najdete na webové stránce Cool Credit rychlá půjčka .

Podobné články...