Cena zlata už 10 let roste. Nakupujete?

Rate this post

Nemusíte být extra movitými, ani zkušenými investory, aby pro vás bylo zlato investičně zajímavé. Dnes patří nejen do portfolia velkých investorů, ale i drobných střadatelů, pro které se ukládání peněz v bance stalo nevýhodným, či dokonce ztrátovým.

Těžko říct, jak se dnes dovedou na trhu udržet třeba spořicí účty, když nabízí tak směšné úročení. Investování do akcií, dluhopisů a nemovitostí však není pro každého. Navíc narovinu, pandemická krize těmito investicemi pěkně otřásla a bude pravděpodobně ještě hůř. Tím, co mezi investicemi obstálo, je zlato. Cena zlata kvůli pandemii Covid-19 poskočila o 30 %, a překonala dokonce svůj historický rekord – 2000 dolarů za trojskou unci.

Věřit zlatu, když aktuálně klesá?

Rozhodně ano. Krátkodobé výkyvy v ceně zlata jsou zcela běžné. Netřeba se jich obávat, právě naopak, využijte je! Je to skvělá doba na nákup investičního zlata, a to i ve větším objemu. Pokles bývá krátkodobým, takže nelze otálet. Objevil se i před prvním raketovým nárůstem ceny zlata v první polovině roku, I tehdy jeho cena zhruba dva týdny klesala. Pak se růst rozjel až do zmiňované rekordní výšky.

Ve zlatě mají Češi uloženo stále více peněz

Finanční poradci dříve doporučovali do zlata uložit 5 až 10 % majetku. Jenomže v dnešní době je důvěra ve zlato mnohem vyšší. V době ekonomické krize, padajících akcií, klesajících cen nemovitostí a celkové pandemické nestability jsou právě drahé kovy investicí, která obstojí. Hitem je především investiční zlato, ale odborníci věří i investičnímu stříbru. I když jeho cenu ovlivňuje i zájem o stříbro v průmyslu, a ten se aktuálně odhaduje jen stěží.

Investiční zlato není jakékoliv zlato

Investovat do zlata samozřejmě neznamená nakupit jakékoliv zlato. Nejsou to akcie zlato těžících firem, ale ani surové zlato či zlaté šperky. Jde výhradně o investiční zlaté slitky, známé i jako zlaté cihly, nebo o zlaté investiční mince. Kvůli následnému snadnému prodeji se oplatí sáhnout po prestižních značkách investičního zlata. Ty nabízí a s jejich výběrem vám poradí v e-shopu Zlate-mince.cz. Nebo lze navštívit přímo prodejnu v pražském Obecním domě.

Podobné články...