Chcete vyzkoušet první půjčka zdarma? Dejte si pozor na pár věcí

Rate this post

Nebankovní půjčky se během posledních několika let staly nedílnou součástí bezpečného úvěrového trhu. Přispěla k tomu pochopitelně i Česká národní banka díky svým regulacím. Dnes když jdete žádat o nebankovní půjčku, máte u několika vybraných poskytovatelů možnost získat ji zcela zdarma.

Nemáme na mysli žádné soutěže a omezené akce. To určitě ne. Řeč je o první půjčce zdarma pro zcela nové zákazníky. Právě tento produkt by v nich měl vzbudit důvěru a pocit jistoty z nebankovního segmentu. Jednoduše řešeno v rámci první půjčky zdarma splácíte tolik, kolik si půjčíte. A to ani o korunu více.

Velikost první půjčky a doba splatnosti

Pokud se rozhodnete využít půjčku tohoto typu, měli byste vědět několik základních věcí. Vzhledem k tomu, že vám někdo poskytuje peníze zdarma a za takovou půjčku nechce nic nazpět, lze očekávat jistá omezení.

Například velikost tohoto typu úvěru dosahuje několika stovek korun, respektive pár tisíc. Ani s převratnou dobou splatnosti rozhodně nepočítejte. Takovou sumu musíte splatit v řádu dnů, nejčastěji to bývá lhůta jednoho měsíce.

Takže, když si půjčíte částku 5000 Kč, vrátíte nebankovní společnosti zase 5000 Kč. A zde je třeba pohlídat si jisté věci.

  • První půjčka zdarma je poskytována jen jednou a pouze novým klientům.
  • Další půjčky jsou spojeny s běžnou úrokovou sazbou.
  • Když zmeškáte datum splatnosti, budete platit zbytečně vysoké sankční poplatky.

Přečtěte si obchodní podmínky společnosti

I když může jakákoliv první půjčka zdarma vypadat sebelákavěji a vy si řeknete, že nepotřebujete znát další informace, je to špatně. Ani tento typ bezplatného úvěru si neberte do té doby, dokud si důkladně neprostudujete smluvní a splátkové podmínky. Vždyť právě v nich se dozvíte případná úskalí první půjčky zdarma, ať už jde o sankční poplatky nebo podobné věci.

První půjčka zdarma je určitě velice příjemnou záležitostí, která je opravdu jen výsadou nebankovních společností. Pokud ji ale chcete, buďte při jejím výběru důslední a myslete i na to, že v budoucnu si od takové firmy půjčíte třeba další peníze.

Podobné články...