Chystáte se vyrobit nábytek z palet? Pomůžeme vám s tím

Rate this post

 

Pokud chcete svou domácnost zařídit skutečně moderně, neměl by ve vašem domě chybět nábytek z palet. Jedná se o skutečně vkusný nábytek, který si zamilujete na první pohled. Je netradiční a buď si ho můžete koupit v obchodech s nábytkem, nebo si ho můžete vyrobit doma. Návodů je na internetu mnoho, jeden jednodušší než druhý. Vždy však platí, že musíte mít nakoupené kvalitní palety, protože jinak se vám nábytek zanedlouho rozpadne doslova pod rukama.

Pojďme si proto zodpovědět, kde k paletám přijít, kde je koupit, v jakém stavu by měly palety být a kolik vlastně stojí. Taky si zodpovězme otázku, jak se o paletový nábytek starat. Přece jen je to dřevo a většina lidí se nábytku ze dřeva bojí kvůli údržbě.

Contents

Kde palety koupit?

Pokud nepracujete v zaměstnání, v němž s paletami běžně manipulujete, a tedy nemůžete si je vzít domů z práce zadarmo či za minimální cenu, najdete palety v prodejnách stavebnin, ve sběrných dvorech nebo ve výkupnách palet (právě ve výkupnách můžete přijít ke skvělým a kvalitním kouskům).

Jaká je cena palety?

Ceny jsou různé, liší se tím, kde k paletám přijdete. Obecně platí, že cena za kvalitní paletu, která je z tvrdého dřeva, se pohybuje kolem stokoruny až dvoustovky. Samozřejmě můžete narazit i na dražší palety, na levnější však nenarazíte. Cena za paletu by neměla překročit 400 korun! Dejte si proto pozor na prodejce, kteří nabízejí palety nesmyslně drahé.

Cena se odvíjí vždy od kvality dřeva, od velikosti palety či od typu.

Jaké palety bych měl koupit?

Co se týče typu, velikosti či barvy palet, to záleží převážně na vás. Velikost je zcela na vás, stejně jako barva. Prodávají se světlejší palety či tmavší palety, prodávají se už natřené palety. Při koupi palet si dejte pozor na jediné, a sice na kvalitu. Nekupujte nekvalitní, ohýbající se palety, ale raději investujte do pevných, tvrdých palet.

Jak se o nábytek z palet starat?

Mnoho lidí se bojí dřevěného nábytku z toho důvodu, že je náročný na údržbu. Palety takové nejsou. Sice se na ně lepí prach, ale ten lze lehce setřít.

Podobné články...