Cloudové služby, CRM systém a další vychytávky pro firmy

Rate this post

Každý podnikatel ví, jak těžké je prosadit se na trhu mezi konkurencí. Je třeba vymyslet, čím zaujmete, a ideálně zvolit taktiku, která nebude stát příliš peněz. Než takovou objevíte, mohou uběhnout roky. Pokud se tedy nepoučíte ze zkušeností a rad těch, kteří si už prošli stejným stádiem jako vy.

My pro vás máme tři takové chytré rady, k nimž byste nejspíš postupem času sami dospěli. Zvažte je, protože vám mohou pomoci ušetřit a přivést další zákazníky.

Naučte se používat cloudové služby

Software není zrovna levnou položkou a jako firma si opravdu nemůžete dovolit používat kradené programy, protože pokuty za takové jednání nejsou zrovna malé. Vhodným řešením jsou tedy cloudové služby. Na co byste si museli kupovat balíček kancelářských aplikací, když je můžete používat online? V základní podobě i zdarma, v těch pokročilejších budete platit měsíční paušál. Získáte ale vždy nejnovější verzi, a navíc to nejspíš vyjde i peněžně výhodněji. A přesně takhle se dají v cloudu využívat i jiné služby a aplikace.

Vezměte si na pomoc CRM systém

Chcete lépe porozumět svým zákazníkům? Pochopit, o co mají zájem a jaké nabídky na ně platí? Kolik času stráví na vašem webu, jaké produkty si nejčastěji prohlíží? Tohle všechno a mnohem víc vám pomůže rozklíčovat dobrý CRM systém. Vygeneruje vám přehledné reporty a pomůže dotáhnout marketingové kampaně k dokonalosti.

Naučte se zálohovat třeba na cloud úložiště

Data mají velkou hodnotu. Dokážete si představit, co by se asi stalo, kdyby vám teď přestal fungovat počítač, na němž máte uloženou veškerou rozpracovanou práci? Šťastní byste asi nebyli. Z poškozeného disku se někdy ještě dají zachránit, ale levná záležitost to není. Nehledě na situace, kdy vám notebook někdo ukradne nebo jej ztratíte. Právě z těchto důvodů byste měli vždy zodpovědně zálohovat. Lze k tomu využít cloud úložiště, nebo například externí disk. Důležité je, aby data existovala na dvou místech.

Máte i vy nějaké jednoduché tipy, které by mohly pomoct začínajícím podnikatelům?

Podobné články...