Co v krátkodobém horizontu ovlivňuje cenu zlata?

Rate this post

Investice do zlata za účelem dosažení dlouhodobých finančních cílů je mezi investory po celém světě běžnou praxí. Investiční zlato z dlouhodobého hlediska přináší vysoké výnosy, které dokonce často překonávají ostatní aktiva spojená s akciemi. I v současné době cena zlata roste, přestože je globální ekonomická krize, ovšem spousta investorů se rozhodla prodat nyní své zlato, protože potřebují uspokojit své okamžité finanční potřeby.

Pokud pečlivě sledujete výkon zlata, abyste se mohli rozhodovat, jakou částku investovat do konkrétních komodit, ještě byste měli porozumět faktorům, které zlato a jeho cenu ovlivňují. Naučte se předvídat to, co se bude s cenou zlata dít, a získejte z investic maximum.

Faktory ovlivňující v krátkodobém horizontu cenu zlata

Geopolitické napětí. Přesně takové události motivují investory kupovat zlato, přičemž názornou ukázkou je nedávné napětí mezi USA a Čínou. Spousta investorů kupovala zlato, a to i uprostřed koronavirové krize.

Ekonomický růst. V okamžiku, kdy se zvýší příjmy, vzroste i poptávka po zlatě, ať už ve formě šperků, investičního zlata a podobně.

Nejistota a rizika. Jelikož je zlato považováno za bezpečné útočiště, při poklesu trhu investoři sahají po zlatu, aby zajistili své úspory před inflací a dalšími riziky. Pokud dochází k výkyvům na akciovém trhu, obecně platí, že cena zlata stoupá.

Změny měnové politiky. Zvýšení úrokových sazeb u vládních cenných papírů, jako jsou státní dluhopisy, také ovlivňuje nákup zlata. Investoři se totiž chtějí chránit před inflací, a proto kupují zlato. V dobách hospodářské krize je zlato zdaleka nejbezpečnější možnost, jak se zajistit před inflací.

Úrokové sazby. Pokud jsou úrokové sazby nízké, investoři své peníze vkládají do zlata. Zlato má z dlouhodobého hlediska tendenci fungovat pozitivně.

Kde koupit zlato?

Chcete si koupit fyzické zlato v podobě slitků, případně mincí? V takovém případě se obraťte na renomovaného prodejce sídlícího v Obecním domě v Praze. Jedná se o Pražskou mincovnu, která má v provozu i webové stránky zlate-mince.cz, odkud si můžete slitky a mince objednat.

Podobné články...