Domácí bazén: Proč je právě nyní vhodná doba na jeho výstavbu?

Rate this post

Máte-li u svého rodinného domu dostatečně velký pozemek, pak je rozhodně na místě uvažovat nad tím, že byste si na něm vybudovali vlastní zahradní bazén. Právě nyní je ideální doba na jeho výstavbu.

Na konci léta výrobci nabízejí atraktivní ceny

O bazény na zahradu v různých variantách je tradičně největší zájem na jaře, kdy je majitelé nemovitostí chtějí mít hotové do začátku hlavní letní sezony. Jenže v tu chvíli bývají ceny dosti vyšponované spolu s tím, jak roste poptávka. Chytré řešení tedy spočívá v realizaci venkovního bazénu na konci teplého období, kdy naopak ceny klesají. Možná si říkáte, co budete s bazénem, který si necháte zhotovit na podzim, dělat, když venku bude špatné počasí. Stačí ale investovat do kvalitního produktu a zajistit si k němu vytápění a ohřev vody. Rázem pak bazén můžete využívat prakticky celoročně, takže rozhodně najde své uplatnění.

Oblíbené varianty bazénů

V současnosti se nejvíce vyplatí zvolit zapuštěné modely bazénů, a to vzhledem k jejich delší životnosti v porovnání s nadzemními bazény. Jedná se zejména o klasické přelivové bazény, jež mají po okrajích kanálky. Skrz ně voda přirozeně odtéká do filtrační jednotky. Alternativu pak představují takzvané skimmerové bazény, kdy je voda vháněna do filtrace pomocí otvorů ve stěnách. V tomto případě ani není zapotřebí mít bazén neustále napuštěný až po okraj, takže lze libovolně regulovat hloubku vody.

Chcete-li, aby vám zahradní bazén fungoval po mnoho let, je nutné zvolit model s precizní konstrukcí a opláštěním. Skvělou volbou jsou hlavně bazény vypláštěné těžkou fólií. Ty nabízí třeba renomovaný prodejce ALBIXON. Pořídíte-li si domů na zahradu zapuštěný bazén ALBIXON spolu s vhodným zastřešením a příslušenstvím, můžete si užívat vodních radovánek klidně po celý rok, aniž by vás muselo trápit venkovní počasí a nižší teploty či déšť.

Podobné články...