Důležitost cestovního pojištění

Rate this post

Častou a velmi drahou a nebezpečnou chybou mnoha lidí, kteří vyráží za dobrodružstvím, dovolenou nebo odpočinkem do zahraničí je to, že si nesjednají cestovní pojištění. Právě tento druh pojištění přitom patří mezi cenově nejdostupnější a pro cestování je zcela zásadní. Kvalitní cestovní pojištění pro vás znamená ochranu v případě nenadálé situace, která může na cestách vzniknout, a to zejména v případech, kdy potřebujete lékařskou pomoc nebo asistenci. To se bez pojištění může v cizí zemi výrazně prodražit nebo se vám tyto dveře pomoci mohou zcela uzavřít. Tento druh pojištění proto nepodceňujte, jeho sjednání je velmi jednoduché.

Co je to cestovní pojištění

To, že mnoho cestujících do zahraničí na toto pojištění ani nepomyslí je možná do určité míry také to, že není požadováno zákonem. Zejména cestovní agentury jsou si tohoto nebezpečí vědomé a často nabízí cestování pojištění v rámci zájezdů, je však toto právě to nejvýhodnější pojištění a jak takové pojištění najít, například takové, jaké poskytuje čsob cestovní pojištění, to je důležitou otázkou.

Cestovní pojištění je druh krytí, které je důležité si sjednat ještě předtím, než odcestujete do zahraničí, ať již se jedná o evropský region, nebo se vydáte například do Asie, šplhat po Himalájích nebo do afrického safari. Každá cesta do zahraničí s sebou nese svá rizika, můžete přijít nejen k újmě, ale může se jednat také o více banální, a přitom nebezpečnou záležitost, jako je akutní bolest zubů nebo jiná zdravotní komplikace. Cestovní pojištění vám pomůže takovou situaci jednoduše a hladce vyřešit, což v některých regionech bez tohoto pojištění může přijít hodně draho.

Jak si pojištění sjednat

Pojištění si můžete sjednat velmi jednoduchým způsobem, a to ať již kontaktováním vybrané instituce nebo v mnoha případech jednoduše online. Je nutné pamatovat na to, že toto pojištění má u každého poskytovatele vlastní sazebník, který se může odvíjet také od regionu, kam se v rámci pojistného kryté chystáte, hlavním ukazatelem ceny je však délka pojištění a ceník konkrétní společnosti.

Jakou ochranu cestovní pojištění poskytuje

Také u toho, jaké krytí cestovní pojištění poskytuje je nutné dbát na nabídku konkrétní společnosti a například výběr konkrétního druhu balíčku pojištění. Základem krytí pro cestovní pojištění jsou nejčastěji transporty, hospitalizace v místním zdravotnickém zařízení nebo ošetření a základní zdravotní péče v případě úrazu nebo onemocnění. Zejména v dnešních dobách je nutné pamatovat také na pandemickou situaci a vaše vlastní zdraví, v případě nutné hospitalizace v zahraničí bez pojištění se váš účet může vyšplhat i na několik desítek až tisíc korun. Cestovní pojištění vás přitom vyjde na několik stovek korun, podle vašeho výběru a doby pobytu, což je výrazně nižší částka.

Podobné články...