Expiroval EET certifikát? Jak poznat, že jsou platby evidovány certifikátem novým?

Rate this post

Sice je aktuálně EET pozastaveno, ale to neznamená, že to stále není aktuální téma. Naopak to stále aktuální téma je, především se o něj zajímají řemeslníci, lékaři, advokáti či jiní menší a mikro podnikatelé, kterých se bude týkat 3 a 4 vlna EET, která bude nově spuštěna začátkem příštího roku společně s celou elektronickou evidencí tržeb, která bude z důvodu koronaviru a koronavirové krize nadále pozastavena. V souvislosti s EET se lidé nejčastěji ptají na to, jak si zkontrolovat, že jsou tržby evidovány pod nově vygenerovaným EET certifikátem Leeto. Řada pokladních certifikátů už expirovala nebo se jejich expirace blíží, a tak je dotaz opravdu na místě.

Expirace certifikátů EET se týká především těch, které byly generovány na samotném počátku zavádění elektronické evidence tržeb. Dříve nebo později se však expirace bude týkat všech certifikátů, proto se nabízí odpověď na otázku – jak poznat, jestli jsou platby evidovány už pod nově generovaným EET certifikátem.

Kontrola probíhá pod nově vygenerovaným certifikátem

Provést kontrolu, díky které si budete už jistí tím, že se platby evidují pod nově vygenerovaný certifikát, můžete provést v Seznamu žádostí a certifikátů, který je dostupný například v aplikaci Eletronická evidence tržeb. Kontrola probíhá s pomocí nově vygenerovaného certifikátu a zajímá vás především sériové číslo, které se nachází v detailním výpisu tržeb, které se srovná se sériovým číslem vygenerovaného pokladního certifikátu.

Pokud se obě sériová čísla shodují, je všechno v pořádku a platby jsou evidovány pod nově vygenerovaným číslem certifikátu.

Když sériová čísla nesedí

Jestliže zjistíte, že se hodnoty neshodují, pravděpodobně nemáte nově vygenerovaný certifikát nastavený ve svém pokladním zařízení. V ideálním případě proto kontaktujte svého dodavatele pokladního zařízení a pokuste se nově vygenerovaný certifikát nainstalovat znovu.

Podobné články...