Ferratum Bank

Rate this post

Mnozí ji sice řadí do segmentu nebankovních půjček, ale věc se má tak, že správný název této společnosti je Ferratum Bank. To proto, že v minulosti získala bankovní licenci a proto má ve své podstatě právo na to, že se bude označovat právě jako banka. A tak je její půjčka zařazena také mezi ty bankovní, i když je třeba říci, že půjčka Ferratum je přece jenom jiná, než typické bankovní produkty. Nutno však říci, že díky získání bankovní licence společnost celkem výrazně potvrdila svou velikost a svůj férový přístup a tak se Ferratum půjčka rozhodně stává jednou z dobrých voleb. Ať už ji zařadíte kamkoliv.

Contents

Úrokové sazby

I kde je Ferratum půjčka označována za bankovní, stále je nutné ji spojovat se segmentem mikropůjček. A tomu také odpovídá výše úrokových sazeb. Její produkt, označovaný jako Ferratum Micro, se nijak výrazně nevyniká nabídce, která je v této oblasti zvykem. To znamená, že klasická výše úroků se pohybuje okolo tří set korun, z každé půjčené tisícikoruny. Konkrétní výše je však ovlivněna jak tím, kolik si klient půjčuje, tak i tím, na jak dlouho si půjčuje.

Kromě klasické úrokové sazby půjčka Ferratum ukazuje, že může být i výhodnější. I proto platí, že ji s označením Ferratum Bank lze řadit do segmentu bankovního. A zde skutečně dominuje. To proto, že tomu, kdo si zažádá poprvé, nabídne tu nejvýhodnější půjčku, která aktuálně na trhu existuje. Co tím chceme říci? Že má nulový úrok i nulové RPSN. Stačí ji jenom splatit včas. Zajímavá je i její výše, jelikož ta může činit až 9 000 Kč.

Charakteristika půjčky

Půjčka Ferratum patří mezi typické zástupce mikropůjček. Dokonce musíme říci, že ještě jako nebankovní společnost Ferratum patřila v tomto segmentu mezi první, které začaly nabízet tento typ úvěru. Nyní, i když se jedná o Ferratum Bank, je její nabídka stále stejná. Tedy podobná, pořád se jedná o možnost půjčit si spíše menší sumu peněz. Pod tím je možné představit si jednotky tisíc, i když je pravdou, že půjčka Ferratium Micro může stálým klientům nabídnou i více peněz. Také je třeba říci, že splatnost půjčky je řešena jednorázově. Nikoliv měsíčně nebo týdně, jako je tomu u spotřebitelských úvěrů. A jaká jsou konkrétní fakta?

  • Výše dostupné částky: 500 – 20 000 Kč
  • Splatnost: 7 – 45 kalendářních dní
  • Možnost využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Banky obecně mají celkem náročné podmínky schvalování a tedy i získání konkrétní půjčky. Ferratum Bank ale ukazuje, že je výjimkou. To proto, že šlo o původně nebankovní společnost, která zůstala věrna své benevolenci. K tomu se váže fakt, že schvalovatelnost této půjčky je celkem velká a tak je úvěr poskytnutý celé řadě lidí. Je to dáno i tím, že mezi hlavní z podmínek patří:

  • Věková hranice 21 – 85 let
  • Nesplacená půjčka u Ferratum
  • Vlastnictví mobilního telefonu

Zdá se vám to až příliš jednoduché? Je to skutečně tak. Právě půjčka Ferratum je totiž jednou z mála, která kromě na účet dokáže peníze zasílat i poukázkou, stejně jako je jednou z mála, která nevyžaduje zaslání korunového ověřovacího poplatku. Připomeňme také, že pokud jde o podmínky získání, je třeba odsouhlasit také smlouvu, bez které nelze přistoupit ke schvalovacím u procesu.

Rychlost vyřízení

Bylo to tak dříve a je tomu i dnes. Pokud bylo něco, proč byla Ferratum půjčka tak oblíbená, tak šlo hlavně o rychlost vyřízení. Zde je dobré připomenout, že se vše jednoduše obejde bez toho, aby museli konkrétní žadatelé kamkoliv chodit, stejně jako se vše obejde i bez toho, aby bylo nutné cokoliv složitě dokládat, nebo podepisovat. Online vyřízení tak má velký vliv na to, aby došlo k tomu, že peníze, tedy žádost o ně, mohla být schválena do několika málo minut. A poté budou ihned odeslány na bankovní účet žadatele. A jelikož má Ferratum Bank několik účtů, vždy je bude posílat tak, aby byly u klienta co nejdříve. Mnohdy i do několika málo vteřin.

Shrnutí

Je jasné, že Ferratum, po získání bankovní licence jasně upevnila svou pozici a je nyní považována za známou a férovou volbu ve světě mikropůjček. Výrazně rozšířila nabídku peněz, kdy lze získat až 20 000 Kč. Nechybí lákadlo v podobě první půjčky zdarma, nebo jedno z nejrychlejších a nejjednodušších vyřízení na trhu. I když mluvíme o bance, je zde jedno zklamání, které se týká stále poměrně vysokých úrokových sazeb. Stejně tak je třeba připomenout, že zpoplatněno je i případné prodloužení termínu. Na druhou stranu půjčka Ferratum nabídne oproti konkurenci klasickou splatnost v délce až 45 kalendářních dní, což je o dva týdny více, než je zvykem u ostatních známých možností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...