Hledáte ideální dárek? Zkuste zlaté mince

Rate this post

Někdy bývá vybírání vhodného dárku hračkou, jindy se jedná o dlouhou a namáhavou záležitost. Hodně záleží na tom, koho chcete obdarovat.

Velmi dobrým prezentem mohou být památeční zlaté mince, které dokáží udělat radost skoro každému a zároveň jsou vhodné prakticky k jakékoliv příležitosti.

Univerzálnějším dárkem už je snad jen lahev nějakého dobrého moku. Ta však ztrácí hodnotu ihned po otevření, zatímco mince může na ceně s postupem času naopak získat.

Zlato je cenné a bude ještě cennější

Kdysi bylo kvalitního zlata málo, jelikož jsme ho neuměli správně těžit. Dnes je ho málo, protože jsme ho už skoro všechno vytěžili.

Jeho spotřeba je navíc čím dál tím vyšší. Většina zásob však překvapivě nejde do šperkařských dílen, ale do elektroprůmyslu. Ten využívá oblíbený žlutý kov maximální možnou měrou. Zlato je totiž špičkový vodič, bez něhož se kvalitní elektronika neobejde.

To je také příčinou toho, že zlato na světových trzích neustále zdražuje, což se samozřejmě odráží mimo jiné i na cenách památečních mincí. Ty budou stále hodnotnější, takže se z takové drobnosti může za pár let vyklubat i docela dobrá finanční rezerva mající tendenci ještě získávat na ceně. I proto se takové dárky přijímají s otevřenou náručí.

Mince s věnováním

Mince se běžně darují třeba k promocím, narozeninám nebo mohou udělat radost i lidem slavícím výročí svatby či svátek. Pro tyto příležitosti můžete na plochu přidat třeba krátké věnování, které dokáže potěšit stejně jako samotný dárek.

Standardně se dnes razí i mince s křestními jmény. Nejedná se ovšem o žádná cizokrajná jména, nýbrž pouze o česká, potažmo slovenská. Příjmení, případně titul či dokonce znamení zvěrokruhu už budete muset nechat doplnit profesionálního rytce. Není to však moc drahé, alespoň ne v porovnání se zlatou mincí. Za poměrně slušné peníze jsou mince výbornými dárky pro muže i ženy.

Podobné články...