Investice do zlata: Je to dobrý krok?

Rate this post

Contents

Nechávat v době dvouciferné inflace peníze na účtu je velmi riskantní. Snadno o ně můžeme přijít, jelikož jejich hodnota skokově klesá. Je v dnešní době investice do zlata vhodnou formou uchování hodnoty svých financí?

Investici je třeba zvážit

Je mnoho možností, jak v dnešní době investovat a zajistit si, aby se naše finance nestaly potravou pro inflaci. Někteří lidé nedají dopustit na investiční mince, které představují kromě spolehlivé investice také zábavu. Jiní se soustřeďují na investiční šperky, se kterými mají možnost se dozvědět více o drahých kovech i minerálech. Předmětem diskuze je i investiční zlato.

Zlato si stále drží svou hodnotu

V průběhu posledních čtyř tisíců let jsme si jako lidé mohli vyzkoušet, že toto platidlo je skutečně nadčasové. Po celou dobu si drží svou hodnotu a nikdy nezažilo bankrot. Množství zlata, které na zemi existuje, je omezené. I proto je jeho neustálá hodnota stoupající.

Zlatem můžete platit kdekoliv

Zatímco finance v podobě bankovek mohou projít krachem, zlato nikdy. Bankovky a měna jednoho státu mohou ztratit svou hodnotu a vy následně nemáte, jak získat své prostředky zpět. Když máte zlato, získáváte trvalou hodnotu. Zlatem se dá platit kdekoliv na naší planetě, tento kov se používá jako neoficiální platidlo ve všech státech. Snadno tak získáte potřebné produkty nebo služby, ať už budete kdekoliv.

Zlato se nedaní

Placení daně se vyhnete v případě, kdy budete prodávat zlato, které je vaším vlastnictvím. Zlato je totiž bráno jako movitý majetek, z něj tedy nemusíte platit daň z příjmu. Pokud vlastníte zlato jako fyzická osoba, daní se bát nemusíte.

Cena zlata je stejná na celém světě. Je proto jedno, v jaké zemi bydlíte, zlato má stále svou vysokou cenu. V současné době se může stát vhodnou formou investice. V budoucnosti následně zdrojem vítaných příjmů.

Podobné články...