Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka posiluje telekomunikační divizi

Rate this post

Portfolio brněnské investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se opět rozrostlo. Je tomu tak díky nedávným akvizicím, které skupinu značně posílily.  Společně s tím vzrostla také oblast finanční distribuce společnosti.

Skupina koupila většinový podíl ve společnosti FibreNet od slovenské společnosti Heizer Optik.
FibreNet na Slovensku vlastní vysokorychlostní optickou síť, která je zároveň napojena na panevropskou trasu od západu na východ. Podle ředitele Romana Řezníčka chce investiční skupina DRFG společnost dále rozvíjet a investovat do budování dalších optických tras, a to i za hranice Slovenska. Společnost FibreNet momentálně provozuje více než 300 km páteřních tras optických sítí. Zároveň s tím obhospodařuje několik metropolitních sítí, které jsou využívány v rámci země i nadnárodně, telekomunikačními operátory i státní správou. Podle Řezníčka se, díky získaným investicím, v tomto roce délka sítí zdvojnásobí. Celkem by se mělo jednat o více než 600 km páteřních tras s možností přímého propojení do České republiky, Rakouska, ale také do Maďarska nebo na Ukrajinu.

Telekomunikační oblast DRFG Davida Rusňáka posiluje

Kromě novinek kolem společnosti FibreNet i nadále pokračuje spolupráce investiční skupiny s O2, společností Vodafone, Huawei, CETIN, T-mobile, tedy se všemi klíčovými zákazníky. Ředitel Roman Řezníček prozradil, že má DRFG ambice portfolio i nadále rozšiřovat, a to zejména o společnosti, které kromě poskytování služeb větším operátorům budou disponovat také telekomunikační infrastrukturou. Nové akviziční příležitosti předznamenávají významný růst v oblasti tržeb, které by v následujícím roce měly dosáhnout až dvojnásobku.

V současné době zaměstnává TELCO divize DRFG přes pět stovek lidí. Divize je v budování datových sítí a poskytování servisu mobilních služeb na předních příčkách v rámci Evropského trhu. Zároveň má také ambici stát se v budoucnosti absolutním lídrem na poli výstavby sítí páté generace.

Podobné články...