Jak investovat do nemovitostí

5/5 - (1 vote)

Přestože jsou v České republice investice stále příliš neoblíbené kvůli zpomalenému pokroku, najdou se odvážlivci, kteří chtějí své jmění navyšovat a ne jen nechat peníze ležet v bance. V letošním roce se zvýšilo množství investic do nemovitostí, které nahradily start-upy. Ty jsou totiž více rizikové. Jak ale správně investovat do nemovitostí? Je třeba se držet několika pravidel.

Zpětný leasing?

V posledních letech rychle rostoucí způsob investování. Zpětný leasing nemovitosti je způsob, jak zhodnocovat své peníze a mít je zajištěné nemovitostí.

Centrum nebo samota?

Při výběru správných bytů na pronájem musíte nahlížet na skutečnost, že lidé nechtějí bydlet daleko od obchodů, školy či práce. Musíte tudíž zjistit, zda-li se jedná o dostatečně bezpečné místo, které má vše na dosah. Čím déle totiž budete čekat na nájemníka, tím více svých peněz budete muset vynaložit do oprav a daní. Stejně tak přízemní byty v centru nejsou nejlepší volbou, jelikož nájemníci požadují soukromí a ne zvědavé sousedy v oknech.

Malý či velký?

Velké byty nejsou vhodné pro každého. A kdo by si kupoval drahý velký byt, když může vynaložit peníze do rodinného domu? Největší poptávka je po menších bytech, například 2+1 a 1+1. Shánějí je totiž studenti, mladé rodiny či důchodci, kteří nedokáží unést břímě rodinného domu. U studentů vládne stále velká nejistota, která často bývá neopodstatněná. Riziko vám může přinést každý nájemník, je třeba si vytvořit menší průzkum.

Velká města se vyplatí

V Praze se dlouhodobě předpokládá mnohem vyšší poptávka nad nabídkou. To pro vás může být výhodou, jelikož přesně v takových městech se shání nájemníci velice rychle. Sami si tak vyberete ty nejdůvěryhodnější. Také ve studentských městech se dá výhodně investovat do bytů, nebo do výkupu bytů, které si budou pronajímat především studenti, kteří při nájmu rozděleném mezi 3 osoby sami ušetří více, než kdyby bydleli na koleji. O to větší motivace pro ně bude včas a pravidelně platit.

Při koupi si ale ze všeho nejprve prostudujte smlouvy, abyste se náhodou nezasekli na tom nejhorším. Pokud byty nelze z nějakého důvodu pronajímat, celé vaše snažení bude naprosto zbytečné. I takové informace je třeba si hlídat.

Autorem tohoto článku je NaVýkup.cz – investor v realitním sektoru.

Podobné články...