Jak je to s dotacemi na fotovoltaiku v roce 2020

Rate this post

Stejně jako vloni, i letos stále můžeme žádat o dotaci na FVE. Dotační program Nová zelená úsporám to stále umožňuje, samozřejmě za konkrétních podmínek. Pokud vám však bude dotace schválena, pokud splníte stanovené požadavky, může být pořizovací cena fotovoltaické elektrárny snížena až o polovinu, a to je opravdu znatelné v rodinném rozpočtu.

I když lze i letos získat dotaci na FVE, při překlenutí roku 2019 do roku 2020 došlo k několika novinkám. Podívejme se proto na to, jak je to s dotacemi na fotovoltaiku v letošním roce.

Novinky pocítí především podnikatelé

Aktuálně je otevřená už třetí výzva, během které je možné požádat o dotaci na fotovoltaiku. Fotovoltaická elektrárna je skvělou investicí, která výrazně sníží spotřebu energií na rodinném domě. Nově však lze požádat o dotaci na fotovoltaiku i v případě umístění solárních panelů na hotelová, restaurační nebo sportovní či zábavní zařízení. To je skvělá zpráva především pro podnikatele, kterých se novinky dotknou nejvíce.

Velkou změnou je také posunutí minimální částky pro udělení dotace. Ta se posunula na dva miliony korun. To znamená, že peníze poputují především na fotovoltaické elektrárny, které budou mít vyšší výkon.

O dotaci mohou požádat i domácnosti

Samozřejmě i letos mohou o dotaci na fotovoltaiku požádat i domácnosti čili majitelé či spoluvlastníci rodinných domů. I letos je možné dosáhnout na dotaci až ve výši sto padesáti tisíc korun. Dotace je součástí oblasti podpory C v dotačním programu Nová zelená úsporám. Oblast podpory označená písmenem C v sobě zahrnuje dotace na efektivní zdroje energií, na jejich výměnu či pořízení.

Stále platí, že o dotaci můžete požádat elektronicky

O dotaci je možné požádat stejně jako vloni elektronicky, což ušetří hromadu času. Nemusíte nikam chodit, stačí si sednout k počítači a během pár minut je hotovo.

Podobné články...