Jak se vypořádat s největším rizikem podnikání?

Rate this post

Pokud se rozhodnete založit firmu a podnikat na vlastní pěst, měli byste se psychicky připravit na to, že je spousta okolností, které vám mohou zhatit plány, nebo minimálně ztížit cestu. Rizik je opravdu mnoho a odvíjí se také od toho, v jakém odvětví podnikáte. Jedno ale mají všechny oblasti společné. Všude se mohou vyskytovat neplatící zákazníci.

S pozdním proplacením faktury se někdy setkalo 89 % podnikatelů. Dvacet procent dokonce zažilo případy, kdy jim zákazník částku nakonec vůbec neproplatil. Nemusí jít o žádné problémové odběratele, i ten nejslušnější klient se prostě občas může dostat do problémů. Horší je, že tím pak dostane do potíží rovněž vás. Nebudete mít na zaplacení nájmu, vyplacení mezd zaměstnancům a další pravidelné výdaje. Dopustíte tohle všechno?

Pojistěte se pro takové případy

Většina zákazníků vám zaplatí. I ten jeden problémový vás ale může přivést do pěkné šlamastyky. Zbavte se toho rizika tím, že si zařídíte pojištění faktur. Platební neschopnost klientů vás pak už nebude muset zajímat, protože půjde o starost firmy, která vás pojistí. Ano, doopravdy existuje tato možnost.

Jste-li klientem INSIA, ČSOB nebo ČSOB pojišťovny, možná už vám tuto službu nabízeli. V opačném případě se o ni můžete přihlásit přímo na PojistenaFaktura.cz. Každá faktura se pojišťuje samostatně, zaplatíte vždy 1-2 % z fakturované částky. Všechny ale před uzavřením pojištění projdou počátečním prověřením.

Pojištění faktur má svá pravidla

Nepojistí vám fakturu vystavenou nepodnikateli nebo firmě propojené ve skupině. Pojištění se nevztahuje ani na případy, kdy už předem víte, že váš klient je ve špatné finanční situaci a s největší pravděpodobností nebude mít na uhrazení částky. Aby byla faktura pojistitelná, musí být navíc vystavena do měsíce od dodání služby či zboží.

Pokud si fakturu pojistíte, shodíte tím starosti o její proplacení na jiné. Většině klientů stačí jen vidět, že celou záležitost hlídá silná finanční instituce, a raději peníze někde seženou.

Podobné články...