Jak uspět v podnikání? Dělejte toho méně a zaměřte se na kvalitu

5/5 - (1 vote)

Contents

Většina úspěšných podnikatelů má minimálně jedno společné: dávají si toho za úkol méně než ostatní, ale na druhou stranu jsou posedlí perfektním výsledkem. Jak docílíte stavu, kdy budete mít dostatek času na skutečně důležité úkony a nebudete se cítit na pokraji zhroucení?

Lidé toužící po úspěchu obvykle pracují velmi tvrdě. Tráví v práci dlouhé hodiny a vyvíjejí maximální úsilí, ale na výsledku to bohužel není příliš znát. Proč? Klíčem k úspěchu není prožít většinu života mezi čtyřmi zdmi kanceláře, mnohem efektivnější je změnit přístup k plnění úkolů.

Pořiďte si nástroje, které pracují za vás

Žijeme v době digitálních technologií. Myslete na to, až příště vezmete do ruky tužku a papír, namísto toho abyste zbytečné úkony nechali na výpočetní kapacitě svého počítače. Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si informační systém, CRM software a další nezbytné pomocníky, kteří se postarají o maximální možnou míru automatizace. Vhodně zvolené platformy se navíc postarají také o optimalizaci všech rutinních procesů.

V souvislosti s informačním systémem je vhodné dodat, že by měl plně odpovídat současným potřebám firmy a zároveň nabízet dostatečnou flexibilitu při budoucím rozvoji. Pro malou firmu může být zpočátku ideální účetní program, který je následně možné doplnit o další moduly.

Dobrou volbou je například český informační systém RIS, který je vhodný pro OSVČ, menší i středně velké firmy. Vývojářská společnost Saul informační systémy s.r.o. navíc nedávno spustila nové přehledné webovky s klientskou zónou.

Přijměte do týmu schopné a pozitivní lidi

Mnoha podnikatelům dělá problém potlačit vlastní ego. Raději se zahltí prací, kterou by někdo jiný zvládl lépe a za kratší dobu. Nedělejte stejnou chybu a přizvěte si k sobě odborníky, s jejichž pomocí dokončíte projekty mnohem rychleji a kvalitněji. Neváhejte je adekvátně odměnit, jedině tak se totiž z jejich strany dočkáte pozitivního přístupu a zápalu pro věc.

Nebojte se odpočívat

Nejde jen o přestávky mezi jednotlivými pracovními úkony, ale spíše o celkový přístup k práci jako takové. Pokud vstáváte časně ráno a uléháte pozdě v noci – a prakticky celý den věnujete podnikání, brzy se dostanete do stavu vyhoření. V horším případě už z něj nebude návratu a vaše šance na vybudování úspěšného byznysu zmizí v nenávratnu.

Odborníci se jednohlasně shodují na tom, že nedostatek spánku brání v soustředění, a v konečném důsledku i v podávání nejlepších výkonů. Dopřejte si proto tolik odpočinku, o kolik si váš organismus úpěnlivě říká. Jakmile začnete poslouchat své nitro, začnete se cítit mnohem lépe – což se projeví ve všech oblastech vašeho života včetně podnikání.

Podobné články...