Jak zkrotit své účty za vytápění i elektřinu

Rate this post

Energie jsou nyní to, co zvyšuje svou cenu. A to lidé nevidí rádi. S příchodem vyšších cen energií rostou také účty, které se každý měsíc uhrazují. Ptáte se, jak účty za elektřinu nebo vytápění alespoň trochu zkrotit? Je důležité dostat energetickou náročnost rodinného domu pod kontrolu. A to jde naštěstí hned několika způsoby.

Zaměřte se na úsporná opatření

Aby došlo ke snížení energetické náročnosti rodinného domu a tím pádem i ke snížení nákladů spojených s energiemi, je dobré se zaměřit na úsporná opatření, na která nyní můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Mluvíme kupříkladu o tepelném čerpadle, které je jedním z nejlepších způsobů, jak vytápět rodinný dům. Je to nejen ekonomické, ale také ekologické řešení, i když z počátku se plácnete přes kapsu.

Dalším takovým úsporným opatřením je fotovoltaická elektrárna, kterou umístíte na střechu rodinného domu a díky které se stanete méně závislým na dodavatelích elektřiny. Budete si vyrábět vlastní solární elektřinu, která požene jak spotřebiče, tak ohřeje vodu.

TIP: Zvyšte komfort pobytu ve vaší domácnosti s jednotkami řízeného větrání

Zaměřte se také na spotřebiče

Není tajemstvím, že tím největším žroutem elektřiny jsou spotřebiče. A v domácnosti se takových spotřebičů nachází celá spousta. Tím největším problémem bývá žehlička, která se podílí na celkové spotřebě elektřiny až dvaceti procenty. Je to totiž spotřebič, který je prakticky neustále v provozu. A nezáleží na tom, jestli je plná nebo poloprázdná – na spotřebě elektřiny má zkrátka obrovský vliv. Proto pořiďte úspornější lednici a vyvarujte se vysokým účtům spojených s energiemi.

TIP: Účty za energie spolehlivě sníží  tepelné čerpadlo, tipy na jeho výběr najdete na Abeceda-cerpadel.cz

Kromě lednice však věnujte svou pozornost také televizi a počítači. Nezapomeňte je vypínat, nikoli jen ukládat do pohotovostního režimu. Pokud jsou totiž jenom v pohotovostním režimu, sají velké množství elektřiny.

Podobné články...