Kde se nejvíce používají papírové utěrky?

Rate this post

Od chvíle, kdy byly poprvé představeny v roce 1907 v USA papírové utěrky, našly si oblibu mezi hospodyňkami i profesionály po celém světě. Proč?

Papírové utěrky si podmanily svět

Papírové utěrky byly poprvé představeny světu už v roce 1907 v USA. A rychle si našly oblibu nejen v profesionálních, ale také domácích kuchyních. Tyto produkty mají velmi podobné účely jako běžné látkové kuchyňské utěrky. Používají se pro sušení rukou, utírání oken a ostatních povrchů i pro čištění rozlitých tekutin. Jejich nespornou výhodou oproti látkovým utěrkám je, že za sebou nezanechávajíprach ani šmouhy. Dostupnost jejich víceúčelového použití usnadňuje práci hospodyňkám i kuchařům po celém světě.

Jak jsou využívány v současnosti papírové utěrky v USA a v Evropě?

USA drží titul s nejvyšší spotřebou papírových utěrek na světě. Podle zprávy Euromonitor International utratí Američané za jediný rok skoro 6 miliard dolarů za papírové utěrky z celkového světového počtu, který činí přibližně 12 miliard dolarů. V praxi to znamená, že spotřeba papírových utěrek v USA tvoří téměř polovinu celosvětové spotřeby.

A jak je to se spotřebou papírových utěrek v Evropě? Papírové utěrkysi zde zamilovali především Němci, kteří tvoří výrazný podíl na evropském trhu papírových ručníků s přibližně 1 003 miliony dolarů. Posun spotřebitelských preferencí roste i v okolních státech, a to především v České republice.

Proč používat papírové utěrky a papírové ručníky?

Hospodyňky i profesionální kuchaři se stále častěji přiklánějí k používání papírových ručníků v každodenní praxi. Papírové ručníky skládanéjsou vyrobené z vysoce kvalitní a savé celulózy DissolveTech. Během použití se papírový ručník netrhá, pohlcuje velké množství tekutiny a jeho použití je více než komfortní. Proto se papírové utěrky používají v domácnostech, firmách, zdravotnických zařízení a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou hygienu.

Podobné články...