Kdy má smysl krátkodobá půjčka?

Rate this post

Na internetu se na vás ze všech směrů valí nabídky na výhodné půjčky, až si člověk skoro myslí, že půjčovat si každý měsíc pár tisíc do výplaty je vlastně normální. Není, i když statistiky mluví trochu jinak. Každý druhý Čech prý musí na splátky vyhradit 10 až 30 % svých měsíčních příjmů.

Půjčovat si pro nic za nic je nezodpovědné. Mít peníze na dárky nebo dovolenou je sice fajn, ale žít se bez nich dá. Odborníci radí nepůjčovat si na nic, co není pro život nezbytné.

Rozbitý spotřebič či oprava automobilu

Na co se naopak vyplatí krátkodobá půjčka, jsou poruchy věcí, které v životě denně potřebujete. Auto, jímž jezdíte do práce, lednice či pračka. Bez těch se dlouhodobě neobejdete, a tak když se rozbijí, není na co čekat. Úvěr je v takovém případě rozumnou variantou. Pár tisíc, za něž koupíte novou lednici, se dá získat i do 15 minut. Dejte si ovšem na krátkodobé půjčky pozor.

Naučte se rozlišovat druhy půjček

Krátkodobá půjčka je, už dle svého názvu, určená na krátkou dobu. Zpravidla to bývá 30 dnů. Zvládnete ji ale za tuto dobu splatit? Nezapomeňte, že během tohoto času dostanete pouze jednu výplatu. Někdy tedy bývá rozumnější požádat si o nějaký jiný typ úvěru.

Na internetu musíte být velmi obezřetní. Věřitelé někdy nazvou službu online půjčka, jindy krátkodobá půjčka nebo rychlá půjčka, ačkoliv jde o jeden a ten samý produkt. Nezapomeňte tedy dobře číst, než žádost odešlete. V online světě se totiž můžete k půjčce upsat velmi rychle, ani si skoro nestačíte všimnout. Stačí pár kliknutí, vyplnění základních údajů a peníze máte na účtu.

Tip na závěr: Bezúročné půjčky

Sami si tedy musíte zvážit, zda je pro vás krátkodobá půjčka na 30 dní vhodná. Stihnete ji splatit? A má její účel opodstatnění? V každém případě, jestliže sháníte pár tisíc, zkuste si na internetu vyhledat online půjčky zdarma. Spousta poskytovatelů nabízí první úvěr zcela bez poplatků, když peníze vrátíte včas.

Podobné články...