Kdy zvážit pořízení tepelného čerpadla pro rodinný dům?

Rate this post

V současné době jsou tepelná čerpadla obrovské téma, a to hned z několika důvodů. Cena energií v České republice rapidně roste, přičemž takový trend se předpokládá i nadále. Tepelné čerpadlo přitom představuje nemalou úsporu, a to především na vytápění. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy byste měli zvážit jeho pořízení.

Jak fungují tepelná čerpadla pro rodinné domy? Princip je poměrně jednoduchý. Čerpadlo odebírá teplo z venkovního zdroje, a potom ho předává do rodinného domu, například do topného systému, ventilátorů a podobně. Dokáže ušetřit až 80 % nákladů na vytápění, což je opravdu skvělé číslo, nemyslíte?

Výhody tepelných čerpadel

V podstatě nezáleží na tom, jestli se jedná o tepelná čerpadla pro průmysl, nebo pro rodinné domy, protože všechna tato zařízení mají několik výhod. Tepelná čerpadla jsou:

  • levná na provoz,
  • prostorově nenáročná, 
  • ekologická,
  • snadno ovladatelná.

Co se životnosti týče, tepelné čerpadlo vám vydrží i více než dvacet let, přitom návratnost investice do daného přístroje se pohybuje do pěti let. Podotknout však musíme, že tepelné čerpadlo není vhodnou volbou pro každého.

Kdy se tepelné čerpadlo vyplatí?

Odborníci doporučují tepelná čerpadla především do novostaveb. Pokud máte starší rodinný dům, pak je nezbytná jeho rekonstrukce, a to zejména v podobě zateplení, výměny oken a podobně. Čerpadlo pro starší dům bez izolace by se mohlo prodražit, neboť je v takovém případě nezbytné investovat do výkonnější jednotky.

Podívejte se na tepelná čerpadla MasterTherm, která mají na tuzemském trhu přední postavení. Výrobce má v nabídce řešení jak pro rodinné domy, tak i průmyslové objekty. Jestliže si nevíte s výběrem rady, navrhne vám odborník optimální řešení na míru tak, aby pro vás bylo výhodné po všech stránkách.

Podobné články...