Kimbi

Rate this post

Možná tohoto poskytovatele nebudete znát, jelikož skutečně nepatří mezi největší nebankovní půjčky, které na našem trhu jsou. To ale neznamená, že by Kimbi půjčka nedokázala nabídnout to, co klienti poptávají. Mimo jiné i proto, že se jedná o vedlejší produkt společnosti Zaplo. Ta se specializuje na takzvané mikropůjčky, což jsou úvěry spojené s menšími částkami. A projekt Kimbi má za cíl nabídnout klientům více peněz. Ale pod jinou značkou, aby byla portfolia obou společností jasně oddělena.

Contents

Úrokové sazby

Určitě jsou nejdůležitější, jelikož ovlivňují to, jak bude úvěr výhodnější. Hned v úvodu musíme říci, že Kimbi je rozhodně výhodnějším produktem, než domovská  Zaplo. Je to dáno mimo jiné i tím, že peníze jsou poskytovány na delší období a tak se konkrétní výše přeplatku rozloží do splátek. Protože je ale Kimbi půjčka stále nebankovním úvěrem, a je se sumou v desítkách procent, tak očekávejte, že se výše přeplacené částky bude pohybovat v řádech několika desítek procent. Může jít o sazbu okolo čtyřiceti procent, která je startovní, ale které může s ohledem na charakteristiku konkrétního úvěru ještě vyrůst.

Charakteristika půjčky

Jak bylo zmíněno, půjčka Kimbi vychází z půjčky Zaplo, a to s ohledem na stále menší sumy. Nikoliv ale v tisících, jelikož mezi hlavní charakteristiku patří výše půjček, které se pohybují v desetitisících. Je také jasné, že u takových úvěrů by bylo jednorázové splacení nereálné a tak je vše rozděleno do měsíčních splátek. V praxi mluvíme tedy o tom, že je Kimbi spotřebitelským úvěrem, ale tím, který nabídne spíše nižší sumy. Jak je to konkrétně?

  • Výše dostupné částky: 10 000 – 60 000 Kč
  • Splatnost: 3 – 12 kalendářních měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Ani mikropůjčka, ani klasický spotřebitelská půjčka. Kimbi je jednoduše někde mezi, čemuž odpovídají také podmínky půjčky. Pokud se podíváme na tu hlavní povinnost, je to vzhledem k částkám i nutnost mít stabilní a pravidelný příjem – to je požadavek, který je známý hlavně v segmentu spotřebitelských půjček. Potom tu jsou ale i požadavky spojené s běžným segmentem půjček před výplatou. Zde Kimbi vyžaduje třeba toto:

  • Tuzemské občanství
  • Prokázání plnoletosti
  • Vlastnictví účtu na jméno žadatele

Nutno připomenout i to, že Kimbi může nahlížet do celkové platební historie klienta – tedy do registrů. Ty jsou posuzovány spíše individuálně a drobné prohřešky nemusí nutně vadit. Také je dobré připomenout, že se hodnotí i to, zda už je klientem Kimbi – zde má výhodu, nebo zda byl klientem společnosti Zaplo. Pokud ano, a bezproblémovým, je to pro něho opět výhoda.

Rychlost vyřízení

Mateřská společnost Zaplo patří mezi ukázkového poskytovatele ve spojení s tím, jak by mělo vypadat rychlé vyřízení. A jak je na tom Kimbi? Také velice dobře, jelikož z velké části je vše vyřízen o pohodlně online. Máme na mysli podání žádosti, nebo dodání určitých věcí, které slouží k ověření samotné žádosti. Toto je však požadováno jenom poprvé, protože při opakované půjčce je rychlost vyřízení doslova blesková. Dá se říci, že za pár hodin mohou být na cestě ke konkrétnímu klientovi. Čas samotného převodu už je spojený jenom s tím, mezi jakými bankami je vše realizováno.

Shrnutí

Kimbi je dokonalou možností pro ty, pro koho je mikropůjčka příliš malá a klasická spotřebitelská půjčka velká. Jelikož je Kimbi odnoží Zaplo, dokáže přicházet s férovostí a s transparentností. Zklamáním a negativem jsou stále vyšší úrokové sazby, začínající na desítkách procent. Plusem je však rychlé vyřízení žádosti, nebo individuální přístup při schválení. S tím je spojený i fakt, že získané prostředky je možné utratit za cokoliv, bez dokládání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...