Kolik stojí výběr z bankomatu u různých bank? Zjistěte to

Rate this post

Hledáte ten nejvýhodnější bankovní účet? Nejenom, že je vhodné hledět na to, kolik stojí jeho vedení. Pamatujte i na to, že daný účet budete zcela pochopitelně i aktivně využívat. A to tak, že budete vybírat hotovost. Je proto dobré vědět, kolik stojí výběr z bankomatu. Sazby dnes mohou být skutečně různorodé. A to od nuly, až po desítky korun. Jestliže plánujete častější výběry, podívejte se, jaké banky mohou vyjít nejlépe.

Contents

Nejvýhodnější výběr z bankomatu má Equa bank

Začneme určitě tím, kde je výběr z bankomatu nejvýhodnější. Pokud náš magazín čtete pravidelně, tak velmi dobře víte, že v mnohém dominují hlavně menší banky. A to se jasně týká i této situace. Pokud chcete vybrat nejlevněji, doporučíme vám otevřít si účet u Equa bank. Z jakého důvodu? Je to celkem prosté. Tato banka totiž umožní výběry zcela zdarma. Jelikož sama nemá vlastní síť bankomatů, jsou klienti odkázáni na všechny ostatní. A aby na tom nebyli nijak škodní, tak mohou vybírat bez poplatku.

Cestujete mimo ČR? Víme, kolik může stát výběr z bankomatu v Chorvatsku

Nejenom, že můžete vybírat v České republice. Je dobré vědět i to, kolik vás může takový výběr stát třeba v zahraničí. Nejvíce cestovatele zajímá, na kolik vyjde výběr z bankomatu v Chorvatsku. Pokud hledáte nejvýhodnější řešení, opět vám doporučíme výše zmíněnou banku. Tedy Equa bank. To proto, že v zahraničí zaplatíte za výběr jenom 9 korun. Nejde jenom o známé Chorvatsko, ale i o další oblíbené evropské destinace, jako je:

  • Itálie
  • Bulharsko
  • Řecko

Kde dále jsou nulové poplatky za výběr z bankomatu?

Výběr z bankomatu by měl být zdarma

Výběr z bankomatu by měl být zdarma

Pojďme se podívat na další banku, která se může jevit jako velmi výhodná. Opět musíme říci, že se jedná o takovou banku, kterou je možné označit za banku celkem inovativní. Jedná se o mBank. I u ní je dobré mít otevřený bankovní účet, ze kterého chcete vybírat hotovost. Kolik poplatky za výběr z bankomatu činí? Pokud budete vybírat alespoň 1 500 korun českých, tak nezaplatíte ani korunu navíc. Pokud to bude suma nižší, tak je to 29 Kč. Podotkněme však, že když už člověk vybírá, je to často spojeno přece jenom s vyššími částkami. Toto si stačí pohlídat a budete mít jistotu, že výběr hotovosti v bankomatu nemusí být spojený s jakoukoliv platbou navíc.

Na kolik vyjde výběr z bankomatu v zahraničí?

U této banky ještě zůstaneme. A to v souvislosti s tím, kolik stojí výběr z bankomatu v zahraničí. Zde musíme říci, že výše poplatku je stejná, jako v tuzemsku. Mimo naši zemi však jde o to, že je třeba vybrat ekvivalent dané měny, aby to po přepočtu odpovídalo právě hodnotě 1 500 Kč. Dobré je tedy mít jasno o převodním kurzu a následně zvolit takovou sumu, aby vám vše vycházelo tak, jak má. Ideální je vybrat raději trochu více, než riskovat chybný přepočet z důvodu možné změny kurzu.

Kolik stojí výběr z bankomatu ČS?

Při mapování cen výběrů nesmíme zapomínat ani na největší banku u nás. Pokud vás konkrétně zajímá, kolik stojí výběr z bankomatu ČS, tak musíme říci, že daný poplatek může být v některých případech celkem velký. I když banka zaujme množstvím poboček a bankomatů, tak samotné výběry nejsou ideální. Zde jsou čísla.

  • Výběr z vlastního bankomatu: 5 Kč
  • Výběr u cizí banky: 40 Kč
  • Výběr v zahraničí: 125 Kč

Výhodný poplatek za výběr z jiného bankomatu má i poměrně unikátní banka

O té se mluví hlavně v souvislosti s tím, když si lidé chtějí otevřít výhodné spořicí účet. Jeho úroky totiž patří k těm nejlepším na trhu a tak je celkem jasné, proč je banka oblíbená. Jedná se o tu s názvem Creditas. Pokud u ní budete potřebovat hotovost, je dobré vědět, jaký bude poplatek za výběr z jiného bankomatu. Musíme říci, že bude stejný, jako v případě výběru o domácího bankomatu. To proto, že banka nabídne měsíčně hned pět výběrů zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jakého bankomatu jsou realizovány. Pokud dojde k překročení, platí se za jeden výběr 20 Kč. I to je celkem snesitelné.

Kdo dále zaujme malými poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí i u nás?

Určitě je dobré podívat se ještě na jednu banku, která může zaujmout. O jakou se jedná? Je to Fio banka. Pokud je něčím známá, tak samozřejmě tím, že umí nabídnout bankovní účet bez poplatků. Ten je jasným lákadlem. K němu je k dispozici samozřejmě i platební karta. S tou je spojena možnost výběru desetkrát měsíčně v domácím bankomatu a pětkrát měsíčně z cizího bankomatu. Limity jsou jednou za měsíc opět obnoveny, pokud je s kartou placeno i v obchodech.

Pozor ale na to, pokud se rozhodnete pro cestu mimo naši zem. Zde je vhodné kartu používat spíše na placení než k tomu, abyste si zde vybrali. Konkrétní poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí jsou zde totiž opravdu vysoké. Za každý výběr totiž zaplatíte částku ve výši 80 korun. A to je celkem dost. navíc nejde o poplatek jediný, jelikož je třeba ještě počítat s tím, že vám bude naúčtovaných dalších 5 procent z vybírané sumy. Pokud si budete vybírat třeba jenom 1 000 Kč, tak vám k pevnému poplatku banka připočítá další padesátikorunu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...