Kontrolaexekuce.cz ihned odhalí neplatiče

Rate this post

Říká se, že v exekuci je více jak 800 tisíc Čechů. Z toho důvodu se lehce může stát, že s takovým člověkem přijdete do kontaktu i vy. Zejména, pokud se chystáte pronajmout byt, hledáte nového zaměstnance nebo uvažujete nad koupí vozidla či nemovitosti. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si druhou stranu rychle ověřit, abyste se zbytečně nedostali do potíží.

Kontrola vám zabere jen pár minut

Registr exekuce je šikovným preventivním nástrojem, který vás ochrání před potenciálními neplatiči či zabavením právě pořízeného movitého a nemovitého majetku. Jedná se o exekuční rejstřík CEE, jenž vám zprostředkuje informace z centrální databáze vedené a spravované Exekutorskou komorou ČR. Výpis exekucí na základě konkrétního jména a data narození nebo IČO obratem odhalí, zda se daného subjektu netýká aktivní exekuční případ. Je třeba zmínit, že nahlížení do této evidence dlužníků je zpoplatněno dle vyhlášky Ministerstva spravedlnosti č. 329/2009 Sb. jednorázovým poplatkem 218 Kč.

Jak postupovat?

Kontrola exekucí probíhá online bez nutnosti vaší registrace. Po zadání identifikačních údajů hledaného subjektu budete vyzváni k uhrazení jednorázového poplatku. Jakmile bude platba připsána, obdržíte na váš email požadované informace. Jimi bude stav k aktuálnímu datu a času, kdy byl zadán dotaz do dlužnického registru. V případě, že bylo exekuční řízení skončeno, jsou údaje o něm z evidence vymazány 15 dní poté. Pokud je exekuce na hledaný subjekt uvalena, můžete se dozvědět i další informace. Například jméno soudního exekutora, datum zahájení řízení, výši vymáhané částky a pravidelné měsíční splátky.

Zaměřte pozornost též sami na sebe

I když jste přesvědčeni, že své finanční závazky hradíte vždycky včas, není na škodu si čas od času ověřit, zda proti vám není vedeno exekuční řízení. Mnohdy se to dotyčný dozví až případě, kdy je mu obstaven bankovní účet.

Podobné články...