Krátkodobé půjčky mohou pomoci vytrhnout trn z paty

Rate this post

Dnešní doba je nevyzpytatelná a čas od času se stane, že výpomoc prostřednictvím půjčky potřebuje takřka každý. V současnosti jsou oblíbené především půjčky ihned, které s sebou přinesou tolik potřebnou finanční injekci do pár minut od podání žádosti. Půjčky před výplatou mají i tu nezpochybnitelnou výhodu, že je žadatel splatí ihned po příchodu mzdy, takže mu nemusí nesplacený závazek přidělávat vrásky na čele. Mohou ale vůbec půjčky bez registru fungovat i za současného stavu, kdy zákon nutí poskytovatele půjček, aby více prověřovali bonitu žadatelů?

Poskytovatelé půjčky volí k prověření klientů různé způsoby

Zákon přesně neurčuje, jakým způsobem mají poskytovatelé půjček bonitu svých potenciálních klientů kontrolovat. Je tedy pouze na nich, jestli se rozhodnou prověřovat registry dlužníků, vyžádají si potvrzení o příjmech žadatele, výpis z jeho bankovního účtu, případně se rozhodnout získat informace jiným způsobem. To představuje nezpochybnitelnou výhodu pro žadatele, kteří mají jednu jistotu: Zápis v registru ještě nutně nemusí znamenat stop při posuzování jejich žádosti o půjčku!

Půjčky před výplatou jsou tu i pro drobné dlužníky

Do registru se je totiž možné dostat i za malá pochybení. Pro poskytovatele půjčky pak při posuzování vaší žádosti hraje důležitou roli, jestli se jedná o Solus, bankovní nebo nebankovní registr informací. Z registrů lze vyčíst mnoho informací, přičemž pro poskytovatele půjčky jsou nejdůležitější ty o vaší platební morálce. Zapsat do nich vás přitom může nechat nejen vaše banka, ale i splátková společnost, u které máte půjčku, telefonní operátor i distributor energie, jestliže se opozdíte s platbou faktury.

Poskytnutí krátkodobé půjčky je odvislé od vaší aktuální finanční situace

Poskytovatelé rychlé půjčky při hodnocení žádosti následně vyhodnocují, jak velké je dlužníkovo provinění. Krátkodobé půjčky obvykle počítají s tím, že dlužník je také obyčejný člověk, jenž se čas od času může o nějaký ten den opozdit s platbou faktury za telefon nebo nějaké jiné složenky. Drobná provinění často v registrech ani uvedena nejsou, případně je poskytovatelé berou s jistou rezervou.  Je zásadní rozdíl, jestli se někdo nachází v prodlení s několika splátkami bankovní půjčky, nebo se zpozdil s platbou za svůj mobilní telefon. Ověřit si, jestli se v daném registru nacházíte, je možné formou žádosti o výpis, který je ale zpravidla zpoplatněn.

Jak zmizet z registrů?

Chcete zvýšit svoje šance na získání půjčky před výplatou? V tom případě je třeba zlepšit svoji platební morálku a dosáhnout výmazu z registru dlužníků. Nebankovní registr (NRKI) škrt vykonává po šesti měsících, bankovní registr (BRKI) po uplynutí jednoho roku od úhrady dlužné částky. Největší komplikace nastávají s výmazem z registru SOLUS, jenž je uskutečněn až po třech letech od zaplacení dluhu.

Půjčky bez registru mají důvěru ve své klienty

Půjčky bez registru si přitom zakládají na tom, že údaje z registrů jejich rozhodnutí neovlivňují a mnohem spíše je zajímá vaše aktuální finanční situace a schopnost svému případnému závazku včas dostát. Řada z nich důvěřuje svým klientům, že si jsou vědomi povinností, jež jim z uzavření půjčky ihned plynou.

Zásady zodpovědného půjčování v kostce

Každý žadatel krátkodobé půjčky by měl proto nejprve důkladně zvážit svojí aktuální finanční situaci a držet se jednoduché zásady, že půjčky před výplatou tu jsou proto, aby mu pomohly v jeho situaci. Nikdy by se nemělo stát, že naopak uzavřením půjčky dojde k jejímu zhoršení! Zodpovědný klient si nikdy nepůjčuje na věci, které nepotřebuje, na dovolenou nebo vánoční dárky, nemoří jeden dluh jiným! Právě naopak, snaží se půjčit si půjčku s rozumem! Vše si důkladně a v klidu rozváží, zhodnotí své finanční možnosti a teprve poté bez nátlaku přejde k vlastní žádosti o půjčku.

Půjčky bez registru jsou určeny pro normální lidi, kteří se občas někde s platbou opozdí, jsou ale natolik zodpovědní, aby věděli, co si mohou dovolit bez toho, aby se dostali do problémů. Své poslání plní krátkodobé půjčky skutečně jen ve chvíli, kdy se jim podaří žadateli o úvěr opravdu pomoci!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...