Laserové odstranění chloupků – 4 přesvědčivé důvody, proč to vyzkoušet

Rate this post

Laserové odstranění chloupků je lákavá alternativa, jak se zbavit holení, depilace voskem a vytrhávání různými strojky. Tato pravidelná řehole je součástí života nejen dívek a žen, ale také mnohých mužů. Chcete definitivní řešení, díky kterému dáte sbohem žiletce i vosku? Epilace laserem je jedinou opravdu účinnou metodou, která vás zbaví všech chloupků na celém těle. Pokud jste do této chvíle váhali, zda do toho jít, v tomto článku najdete shrnutí všech nejdůležitějších informací a seznam hlavních výhod, které rozptýlí všechny vaše pochybnosti.

Contents

Laserové odstranění chloupků má minimum kontraindikací

Epilace laserem je obecně považovaná za bezpečnou, komfortní a bezbolestnou metodu, která dokáže rychle odstranit chloupky na všech částech těla. Je vhodná pro ženy i muže.

Zákroku by měla vždy předcházet odborná konzultace. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, nebo si nejste jistí, zda je pro vás laserová epilace vhodná, během konzultace máte možnost vše v klidu probrat. V případě, že se léčíte s chronickým onemocněním, vždy zákrok konzultujte přímo s vaším ošetřujícím lékařem.

Kdo patří do rizikové skupiny?

  • Jedinci s velmi citlivou pokožkou, která se na sluníčku bez opalovacího krému snadno spálí. Spálení lze předcházet používáním opalovacích krému s vysokým ochranným faktorem. I přesto byste nejprve měli zamýšlenou epilaci konzultovat s vaším dermatologem.
  • Osoby, které trpí chronickým onemocněním.
  • Zájemci, kteří mají implantáty a stimulátory.
  • Lidé, kteří trpí akutním zánětem pokožky. V tomto případě je vždy nutné nejprve vyléčit probíhající zánět a až poté absolvovat epilaci.

Důležité upozornění!

Laserová epilace není vhodná pro osoby, které mají velmi světlé chloupky (bez pigmentu). Takto světlé chloupky laser “ignoruje”, a tak může být epilace neúspěšná. Pokud máte chloupky bez pigmentu, budete muset zvolit jinou alternativu.

Nepatříte do rizikové skupiny? Pak neváhejte využít všechny benefity, které epilace nabízí

Nikoho nebaví neustálé holení a bolestivé depilace voskem a strojky. Naprosto bezbolestná depilace voskem ani různými “trhači” neexistuje, ať už výrobce slibuje cokoliv. Některé přístroje bolestivost zmírňují, ale žádný ji nedokáže zcela eliminovat. Hladká pokožka bez chloupků, je ideálem krásy západních žen už sto let. Občas se sice najde někdo, kdo se snaží jít proti proudu a neoholeným podpažím podporuje přirozenou krásu. Většina žen a nemalé procento můžu, přesto preferuje dokonale hladké tělo. Epilace je nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout.

  1. Efektivita – po absolvování několika sezení (počet opakování je individuální, ale obecně nejlepších výsledků dosáhnete po 4 až 8 opakováních) začnou chloupky mizet. U většiny klientů je tento stav doživotní.
  2. Komfort – chloupky můžete úplně vypustit z hlavy. Už nikdy se vám nestane, že byste ve spěchu vyrazili ven s neoholeným podpažím, nebo nohami. Ušetříte také spoustu času, který byste jinak strávili holením, depilací a jinými procedurami.
  3. Epilace laserem nebolí – práh bolesti je velmi individuální. Citlivým jedincům nemusí být laserová epilace příjemná. Nicméně ve srovnání s tradičními druhy depilací, je laserová epilace naprosto bezbolestnou procedurou.
  4. Výhodná investice – laserová epilace je finančně nákladnější, protože je nutné sezení několikrát opakovat. Z dlouhodobého hlediska se vám ale tato investice určitě vyplatí. Ušetříte nejen spoustu času, který byste museli věnovat odstraňování, ale také peněz za holicí strojky, gely, vosky nebo pravidelné kosmetické procedury.

Tip

Epilaci laserem absolvujte ve specializovaných salonech, které disponují moderní technikou, kterou obsluhují pouze zkušení a certifikování pracovníci. Udělejte si vlastní průzkum a dohledejte si recenze bývalých klientů. Nízká cena by rozhodně neměla být rozhodujícím faktorem výběru.

Laserová epilace je pohodlné řešení se skvělým výsledkem

Pokud nemáte žádný zdravotní problém, nebo chloupky bez pigmentu, pak je jedinou zřejmou nevýhodou nutnost zaplatit najednou vyšší částku za jednotlivá sezení. Z dlouhodobého hlediska je ale epilace laserem cenově výhodná.

Chloupků se navíc zbavíte definitivně, relativně rychle a hlavně bezbolestně.

Uvažujete o epilaci laserem? Co je pro vás největší motivací pro absolvování tohoto zákroku a co vás naopak odrazuje?

Sdílejte s námi vaše tipy, zkušenosti a názory.

Podobné články...