Maminky, víte jak vybrat dětskou postýlku?

Rate this post

Výběr dětské postýlky nepodceňujte. Hraje totiž důležitou roli při správném vývoji vašeho miminka, největší vliv má na vývoj nezpevněné dětské páteře. Správný výběr postýlky vám hodně pomůže v péči o vaše miminko. Bude to dřevěná postýlka? Nejvhodnějším materiálem pro dětskou postýlku je dřevo. To by mělo být tvrdé tak, aby se neštěpilo – ani v […]

Výběr dětské postýlky nepodceňujte. Hraje totiž důležitou roli při správném vývoji vašeho miminka, největší vliv má na vývoj nezpevněné dětské páteře. Správný výběr postýlky vám hodně pomůže v péči o vaše miminko.

Bude to dřevěná postýlka?

Nejvhodnějším materiálem pro dětskou postýlku je dřevo. To by mělo být tvrdé tak, aby se netřepilo – ani v případě, kdy se do něj zakousnou dětské zoubky. Pro výrobu se nejčastěji používá dřevo bukové a dubové.

Zajímavost: Podívejte se na moderní dětské postýlky ze dřeva. Některé z nich mají řadu funkcí a ve vyšším věku dítěte mohou sloužit dokonce jako stolky či komody!

Čím dál častěji se na trhu objevují také postýlky vyrobené z dřevotřísky, které jsou cenově přístupnější a splňují nejpřísnější opatření o zdravotní nezávadnosti. S postýlkami vyrobenými ze železa se dnes už téměř nesetkáme.

Velkou výhodou dětských postýlek jsou kolečka. Kolečka můžete k postýlce jednoduše přidělat. Nezapomeňte však na brzdový mechanismus. Pojízdnou postýlku jednoduše převezete z pokoje do pokoje, aniž byste museli miminko přenášet v náručí.

Pokud bojujete s každým kousíčkem místa, určitě oceníte postýlku s úložným prostorem/zásuvkou, do které schováte všechny potřebné věci, které musíte mít neustále na dosah.

Bezpečnost nade vše

U malého dítěte není nic důležitějšího než to, aby bylo v bezpečí. Bezpečnostní opatření by měla splňovat i dětská postýlka.

Důležitá je bezpečná vzdálenost mezi svislými tyčkami postýlky. Ta by se měla pohybovat v rozmezí od 4,5 až 6,5 cm. Tato vzdálenost zaručuje, že miminko mezerou nepřestrčí končetiny nebo hlavičku a neporaní se.

Další možností, jak předejít případnému poranění jsou mantinely. Jedná se o zábrany vyrobené z textilu, které se umístí po obvodu 3 stran postýlky. Poslední strana by měla zůstat volná, aby mělo miminko dobrý výhled na rodiče a do okolí. Mantinel miminko ochraňuje před průvanem, na který je obzvláště na začátku velmi citlivé. Šňůrky pro upevnění mantinelu by měly být co nejkratší.

Velkým usnadněním práce s přenášením miminka z postýlky, je možnost nastavit si výšku roštu:

· v nejvyšší poloze můžete rošt nechat, pokud doma máte novorozeně

· když se miminko začne přetáčet, je dobré rošt snížit

· do nejnižší pozice se rošt dává ve chvíli, kdy si dítě začne samo sedat nebo stoupat

Ve chvíli, kdy se dítě začne stavět, bude se snažit postýlku přelézt. Abyste předešli úrazům, je dobré odstranit několik příček. Díky tomu vznikne otvor, kterým se dítě jednoduše přetáhne ven, a vy se nemusíte bát, že by z postýlky vypadlo.

Rada na závěr

Pokud chcete chytře nakupovat, pořiďte takovou dětskou postýlku, která poroste společně s vaším dítětem. Existuje totiž možnost koupit postýlku, jejíž součástí jsou i bočnice, které se jednoduše vymění za šprlení. A vy tak z dětské postýlky uděláte klasickou postel pro větší dítě.

Podobné články...