mBank

Rate this post

Banka, kterou lze označit jako skutečného inovátora na poli bankovnictví. Byla to právě mBank, která jako první přišla nejenom s internetovým bankovnictvím, ale byla to právě tato banka, která jako první přišla s možností takto ovládat i svůj účet a různé požadavky. Dnes jde o celkem známou a stabilní banku s rozmanitou nabídkou produktů. A mezi ty patří i úvěrové, kam se řadí také mPůjčka. Oblíbený produkt, který vyhledávají nejenom klienti banky, ale vyhledávají ho i jiní žadatelé. Navíc je dostupný ve dvou variantách.

Contents

Úrokové sazby

Výhodnost je to, čím může půjčka mBank skutečně zaujmout. Tedy pokud mluvíme právě o produktu, kterým je mPůjčka. Dá se doslova říci. Že je tím nejvýhodnějším bankovním produktem ve světě úvěrů. Na první pohled se to ještě možná zdát nemusí, jelikož když se podíváme na konkrétní úrokovou sazbu, tak ta je ve výši 7,9 %. mBank půjčka ale přichází s celkem zajímavou garancí. Kdo přijde s konkurenční nabídkou, která bude výhodnější, tomu ji banka dorovná.

Ani tím ale výhodnost nekončí, jelikož je třeba říci, že banka přichází s ještě jedním produktem, který nese označení mPůjčka Plus. A jeho zajímavostí je to, že má úrok nula procent. V čem je jedinečný? Je to samozřejmě v tom, že nabídne tu nejvýhodnější úrokovou sazbu. V jaké je výši? Je to úroková sazba nula procent. Nutno ale počítat s dvouprocentním poplatkem. Jinak se skutečně nic vyššího neplatí.

Charakteristika půjčky

Už výše je celkem dobře popsáno, že mBank a její mPůjčka je poměrně unikátním úvěrovým produktem. To je třeba říci i v případě, kdy se podíváme na její charakteristiku. U ní totiž záleží hlavně na tom, zda se jedná o ten klasický úvěr, nebo se jedná o variantu, která je s nulovým úrokem. Jelikož velký zájem je o obě možnosti, musíme si pochopitelně zmapovat obě dvě. Nejprve se tedy podívejme právě na onu klasiku, která vypadá takto:

  • Výše dostupné částky: 10 000 – 600 000 Kč
  • Splatnost: 12 – 96 měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Výše je charakterizovaný ten typ úvěru, který je klasikou. A jak je na tom ona mPůjčka plus, která je zajímavá právě v tom, že má nulový úrok? Její charakteristika je také jasně daná. Je spojena s kratší dobou splácení, ale i s nižší částkou, kterou je možné získat. Pokud jde o rozmezí dané sumy, tak si klient může požádat o sumu 10 000 – 40 000 Kč. Splatnost je pevně dána a je v délce jednoho konkrétního roku.

Podmínky půjčky

Aby bylo možné požadované peníze získat, je samozřejmě nutné splnit podmínky půjčky. S tím jasně souvisí fakt, že mluvíme o bankovní půjčce a tak je třeba počítat s tím, že jako klienti budete u mBank mnohem více prověřováni, než třeba u nebankovní společnosti. Když bychom měli podmínky shrnout, jsou vcelku pochopitelné. Naprostým základem je zde pochopitelně plnoletost, ke které se přidává také:

  • Platné doklady totožnosti
  • Dobrá finanční minulost
  • Doložení tříměsíčního příjmu

Toto jsou základní podmínky, které musíte splnit, pokud je požadovaným produktem mPůjčka. A co když je žádaná již zmíněná mPůjčka Plus s nulovým úrokem? Zde jsou základní podmínky totožné. Přidává se k nim ale ještě jedna. A tou je nutnost toho, že daný úvěr bude váš první, který budete u mBank. Jinak na nulovou úrokovou sazbu dosáhnout nelze.

Rychlost vyřízení

Jak jsme zmínili na samotném začátku, je mBank poměrně inovativní bankou, u které je možné mnoho věcí vyřídit online. Jinak tomu není ani v tomto případě, což výrazně nahrává rychlosti vyřízení. Samozřejmostí je online žádost, která je také na dálku schválena a informace o parametrech přicházejí klientům na email. Klienti mBank mají možnost smlouvu podepsat v internetovém bankovnictví, což se pozitivně podepisuje právě na rychlosti, ale i jednoduchosti, s jakou je vše vyřízeno. Kdo není klientem, ten musí dorazit na pobočku.

Jakmile dojde k podpisu smlouvy a jejímu zaevidování, jsou peníze ihned k dispozici. Klienti je mají na svém účtu. Osoba, která není klientem mBank, je najde na nově zřízeném účtu, kterým je mKonto. Odtud je může následně čerpat.

Shrnutí

Na poli bankovních produktů je mPůjčka poměrně zajímavým produktem. I když klasická úroková sazba je u jiných konkurentů nižší, nabídne mBank možnost při předložení konkurenční nabídky její snížení. Také zaujme možnost vzít si i menší půjčku bez úroku. Zde ale musíte jako klienti počítat s jasně daným dvouprocentním poplatkem z vypůjčené částky. Lákadlem je určitě i celkem dobrá rychlost vyřízení. Žádost je možné uskutečnit online a kdo je klientem banky, může smlouvu podepsat prostřednictvím internetbankingu. Ten, co však klientem není, musí na pobočku. Zde zjistí ještě jedno negativum, a to takové, že aby mu byla půjčka poskytnuta, je mu zároveň zřízeno i mKonto. Tedy bankovní účet, na který peníze přijdou a ze kterého je bude čerpat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...