Nebankovní půjčky nabývají na popularitě. Skutečně se vyplatí?

Rate this post

Pokud jste se rozhodli řešit vaše finanční potíže půjčkou, nemusíte pro ni jít jenom do banky. V dnešní době naleznete celou řadu společností, které nabízejí nebankovní půjčky. Každá společnost má jiné podmínky a bohužel ne všechny jsou výhodné jak pro poskytovatele půjček, tak pro žadatele. Některým produktům je dokonce lepší se velkým obloukem vyhnout, jelikož byste si s jejich sjednáním více uškodili. Jak mezi tolika nabídkami poznat tu, která pro vás bude výhodná? Opravdu je lepší zvolit nebankovní půjčku, nebo se spíše vyplatí zajít do banky pro klasický bankovní úvěr?

Vše má své výhody i nevýhody, a to samozřejmě platí i u nebankovních půjček. Než se pro nějakou rozhodnete, ještě jednou dobře zvažte vaši finanční situaci, abyste se opravdu ujistili o tom, že ji jinak, než s půjčkou, nezvládnete. Jedná se o velký závazek, kvůli kterému se svému poskytovateli upíšete na dlouhou dobu. Sice získáte finance, které vám momentálně chybí, ale měsíční splátky vás mohou zatížit daleko více.

Výhody nebankovních půjček

Velkou výhodou těchto produktů je jich snadná dostupnost. Banky si své klienty pečlivě prověřují, takže pokud máte záznam v rejstříku dlužníků, nejspíš vám banka úvěr neschválí. V takovém případě jsou pro vás ideální nebankovní produkty.

Další výhodou je rychlost poskytnutí peněz – žádost o půjčku vyřídíte během pár minut prostřednictvím počítače, takže nemusíte chodit na žádnou pobočku. Poté, co je vaše žádost schválena, vám finance během pár minut dorazí na váš bankovní účet. Pokud potřebujete pouze přečkat dobu do výplaty a chybí vám jen pár tisíc, bude pro vás výhodná krátkodobá půjčka, a takovou v bance jen těžko dostanete.

Mají nebankovní půjčky nějaké nevýhody?

I když mají nebankovní půjčky celou řadu výhod, najdou se zde i nevýhody, se kterými je třeba při jejich sjednávání počítat. Berte v potaz vyšší úrokovou sazbu, než s jakou se setkáte u bankovních úvěrů. Je to daň za to, že jsou nebankovní půjčky poskytovány i žadatelům, jejichž bonita není zrovna vysoká.

Můžete se zde setkat dokonce i s poplatky za sjednání nebo předčasné splacení. Před podpisem si smlouvu pečlivě přečtěte, abyste znali veškeré její podmínky a nebyli tak nepříjemně překvapeni v momentě, kdy by po vás chtěla společnost nějaké peníze navíc.

Pro koho jsou vhodné?

Jak již bylo zmíněno, nebankovní půjčky jsou výhodné hlavně pro ty, kterým banka jejich žádost o úvěr z nějakého důvodu zamítla. Nežádají o ně ale jen tito žadatelé. Pokud potřebujete získat peníze co nejdříve, tak zde také najdete skvělé řešení. Bance trvá i několik měsíců, než vám peníze poskytne, což u těchto produktů rozhodně neplatí.

Podobné články...