Novacredit

Rate this post

I když podle názvu není půjčka Novacredit tím, co by bylo velmi známé, musíme říci, že Novacredit je jasným zástupcem segmentu nebankovních půjček. Mimo jiné i proto, že je zajímavá v tom, že dokáže cílit v podstatě na každého žadatele, který potřebuje peníze. Tedy na zaměstnance, ale i podnikatele. Společnost se také chlubí inspirací v dnes tolik populárním P2P segmentu. V praxi se ale jedná o typickou nebankovní půjčku, která je z části mikropůjčka a z části ji můžeme označit jako klasický spotřebitelský úvěr.

Contents

Úrokové sazby

Zde má půjčka Novacredit určitě hlavní slabinu. Pokud jde o mikropůjčku, tak právě zde úrokové sazby mají hodnotu 25 procent. Což je sice standard daného segmentu, ale zároveň jde o sazbu, která je přece jenom vyšší. Znamená to přeplatek ve stovkách korun, z každé půjčené tisícikoruny. U klasického spotřebitelského úvěru, který se splácí měsíčně, sice přeplatek nevychází tak vysoký, ale stále mluvíme o tom, že sazba v desítkách procent je dnes celkem dost. Na druhou stranu je na každém klientovi, zda mu úrok s ohledem na další parametry přijde ucházející, nebo nikoliv.

Charakteristika půjčky

Už v úvodu jsme zmínili, že půjčka Novacredit není úplně typickou a je možné ji rozdělit do dvou skupin. První charakteristika je spojena s tím, že mluvíme o mikropůjčce. Jde o úvěr určený hlavně soukromým osobám, kterým stačí menší sumy peněz a také počítají s kratší splatnosti a s tím, že musí půjčenou sumu vrátit jednorázově. Tolik k základní charakteristice, která má takovou přesnou podobu:

  • Výše dostupné částky: 1 000 – 10 000 Kč
  • Splatnost: 25 kalendářních dní
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Když se podíváme na charakteristiku druhé podoby, která je určená spíše živnostníkům a podnikatelům, tak zde mluvíme spíše o spotřebitelské půjčce. A to proto, že dostupnou sumou je částka začínající na hodnotě 5 000 Kč, a končící na sumě rovných 30 tisíc korun českých. Pokud jde o splácení, to je běžné měsíční. Klienti si mohou vybrat rozmezí od tří, až do dvanácti kalendářních měsíců, po které se jich týká pravidelná výše splátky.

Podmínky půjčky

Začneme-li základními podmínkami, tak souvisí především s prvotní identifikací klienta. Nutno také přihlédnout k tomu, že vyhodnocení je velmi často individuální. S tím je spojeno to, že i s ne příliš dokonalou bonitou je možné, aby Novacredit půjčku poskytl. Toto je však bezpodmínečně nutné splnit:

  • Nutnost nemít ani exekuci, ani insolvenci
  • Je třeba doložit dvojici dokladů totožnosti
  • Žadatel musí mít vlastní bankovní účet

Pokud jde o příjem, tak ten Novacredit nutně nevyžaduje. Ale vyžaduje to, aby žadatel byl buď zaměstnanec, nebo aby se jednalo o podnikatele v podobě majitele firmy, nebo podnikatele, který je živnostník. Je tedy nepřímo žádáno, aby vyvíjel určitou činnost, se kterou souvisí i to, že nějaký ten výdělek přece jenom bude mít.

Rychlost vyřízení

Na tu má vliv hlavně to, z jakého segmentu je půjčka Novacredit žádána. Pokud půjde o mikropůjčku určenou soukromým osobám, je možné bez problémů očekávat to, že bude vše vyřízeno rychleji, než u spotřebitelské půjčky pro podnikatele, kde může být k ověření a posouzení více věcí. Jeden fakt je ale jistý. Pokud dojde k tomu, že je žádost schválena, už Novacredit peníze a jejich zaslání nijak nezdržuje a ty ihned odcházejí z účtu vedeného u České spořitelny.

Shrnutí

Novacredit je celkem inovativní půjčkou. Skládá se z mikropůjčky pro soukromé osoby a také ze spotřebitelské půjčky pro živnostníky a podnikatele. Je tedy možné vybrat si to, co konkrétní osobě přijde v danou chvíli vhod. Od toho se odvíjí výše částek, kdy je dostupných až 30 000 Kč, stejně jako se od toho odvíjí i splatnost, která může být až roční. Co je ale možným negativem, to je rozhodně výše úrokové sazby. Je v desítkách procent, což půjčku celkem zbytečně zdražuje a znevýhodňuje proti konkurenci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...