Operativní leasing je výhodný nejen finančně

Rate this post

Operativní leasing patří k nejvýhodnějším způsobům, jak si pořídit automobil. A nejen tak ledajaký, ale rovnou nový. Člověk nemusí mít našetřené statisíce, přesto si může dovolit kvalitní a bezpečné auto. Navíc je tu ještě pár dalších plusů a důvodů, proč by se operativní leasing mohl líbit i vám.

Auto na leasing je běžný pojem. Většina lidí bohužel zná jenom ten klasický, finanční. V rámci něj pouze platí pravidelné splátky leasingové společnosti místo banky, a až částku splatí i s úroky, auto přejde do jejich vlastnictví. Na tento systém teď zapomeňte, protože operativní leasing funguje jinak.

Contents

Máte pravidelně nový vůz

Mezi hlavní výhody operáku patří fakt, že vlastně po celou dobu disponujete novým vozem. Měsíční splátky totiž neplatíte, dokud nenaplníte celkovou částku, ale pouze po dobu trvání smlouvy. To bývá rok, dva nebo tři, záleží na konkrétním poskytovateli a na tom, jakou formu si vyberete. Co se stane pak, až platnost smlouvy vyprší? Prostě uzavřete novou na úplně jiné auto. Nebo třeba na stejný model, když vám bude vyhovovat. Možná do té doby získáte lepší práci a budete si moct dovolit operativní leasing Mitsubishi. Důležité je, že budete mít zase nové auto plné moderních bezpečných technologií. Zároveň se nebudete muset vůbec zajímat, co se stane s tím starým. Je na leasingové společnosti, zda se jí ho podaří prodat. Některé však nabízí také možnost odkoupení za zůstatkovou cenu, kdybyste měli zájem.

Zbavíte se starostí

Dnešní doba je hrozně uspěchaná. Lidé nemají na nic čas, tak proč plýtvat volnými chvilkami na péči o auto? Nebylo by lepší prostě jen jezdit a o další záležitosti se nestarat? S operativním leasingem je přesně tohle možné. Záleží na tom, jaký balíček si zaplatíte, nicméně běžně bývá v ceně dálniční známka, povinné ručení, přezouvání kol a další služby.

Pro podnikatele je operativní leasing extra výhodný

Mezi časté zájemce o operativní leasing patří podnikatelé. Za prvé oceňují, že se o firemní flotilu nemusí starat, za druhé se jim líbí možnost mít každých pár let nový reprezentativní vůz a za třetí je pro ně výhodná forma financování. Měsíční splátky si totiž mohou dát do nákladů, což je jednodušší než odepisování.

Na leasing seženete cokoliv

Operativní leasing vám nechává volné ruce, ať už toužíte po crossoveru, rodinném autě, skromném autíčku s nízkou spotřebou nebo reprezentativním voze vhodném pro jednatele firmy. Podívejte se třeba na Test: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo 2WD a pak už rovnou zůstaňte na webu Driveto, jednoho z největších českých poskytovatelů operativního leasingu. Uvidíte auta za pár tisíc korun měsíčně i za desetitisíce. Vyberete si prostě to, co vám momentální finanční situace dovoluje, a po skončení smlouvy si třeba polepšíte. Nebo také ne. Operák je neuvěřitelně flexibilní.

Podobné články...