Podnikové finance: Jak může firma s malým rozpočtem ušetřit peníze?

Rate this post

I s malým rozpočtem lze dosáhnout skvělých výsledků. Přinášíme skvělé tipy, jak může firma ušetřit peníze na výdajích.

Při řízení malé nebo střední firmy se peněz často nedostává. Je samozřejmé, že malé podniky mají jen zlomek rozpočtu velkých společností. Existuje však řada věcí, které můžete udělat, abyste ušetřili nějaké peníze. Níže uvádíme sedm tipů, jak ušetřit peníze v rámci malé firmy.

Využijte možnosti práce na dálku

Práce z domova – nebo v podstatě odkudkoliv – má mnohé výhody. I v případě práce na dálku lze sledovat efektivitu zaměstnanců, ale odpadají náklady na fyzické udržování kanceláře, jako je pronájem prostor, energie, voda apod.

Tento model práce však vyžaduje implementaci jednotné platformy pro komunikaci – zapotřebí totiž bude možnost chatu, audio nebo video hovorů.

Outsourcujte

Náklady na interní zaměstnance nepředstavují pouze finance vynaložené na jejich plat či mzdu. Oproti tomu externí zaměstnanci mohou firmě ušetřit mnoho nákladů. Takové pozice, jako je digitální marketér nebo mzdový účetní lze velmi snadno outsourcovat.

Odborné poradenství a expertní práci tak lze získat bez placení dalších nákladů na zaměstnance, jako je místo v kanceláři, školení apod.

Využijte cloud pro ukládání dat

Úložní pevné disky jsou zbytečně drahé a nepraktické. Ušetřete tím, že budete zálohovat firemní data na cloudové úložiště.

Tímto způsobem nejenže z dlouhodobého hlediska ušetříte peníze i fyzické místo, ale také tím ochráníte firemní dokumenty v případě krádeže nebo poškození. Nemluvě o tom, že mít vše na jednom místě a dostupné online usnadní všem maximální produktivitu.

Zkontrolujte všechny výdaje

Každá koruna se počítá – a proto si udělejte čas na revizi všech drobných výdajů. Možná budete překvapeni, kolik lze ušetřit vyškrtnutím všeho, co není nezbytně nutné. Možná vám nepřipadá efektivní ztrácet čas zkoumáním všech drobností, za které vaše firma utrácí peníze, ale rozhodně vám to pomůže ušetřit trochu peněz navíc.

Využijte šuškandu jako reklamu

Když na to jdete chytře, můžete svou firmu propagovat i s velmi omezeným rozpočtem. Ústní reklama je a vždy byla jedním z nejlepších způsobů propagace podniků nebo produktů, takže se ujistěte, že jste venku a že jste kreativní ve svých reklamních metodách.

Nakupujte ve velkém

Při snaze ušetřit peníze je velmi důležité nakupovat ve velkém. Téměř vše, na co si vzpomenete, lze koupit ve velkém. Zpravidla platí, že čím více toho nakoupíte, tím je cena za jednotku levnější. Nejen to, ale nakupovat ve velkém je lepší pro životní prostředí, protože výrobky budou mít méně obalů a také nemusí za vámi do kanceláře cestovat tak často.

Snižte zbytečné náklady na údržbu

Opravdu potřebujete každodenní úklid kanceláře? Nemohli byste si třeba sami umýt okna nebo méně často používat myčku nádobí? Musíte všechny dokumenty fyzicky tisknout?

Zamyslete se nad tím, kolik utrácíte za údržbu a kolik z toho je skutečně nezbytné. Povzbuďte všechny zaměstnance, aby po sobě uklízeli, v době pracovního klidu uklízeli kuchyňku, šetřili materiálem apod.

Jak vidíte, nemusíte mít velký rozpočet, abyste dosáhli velkých výsledků. Díky těmto tipům, jak ušetřit peníze, bude vaše malá firma schopna snížit náklady, aniž by přišla o kvalitu.

Nebankovní úvěr

Pokud ani výše popsané způsoby jak ušetřit vám nepomůžou, zkuste využít nebankovní půjčku. Už dávno neplatí, že nebankovní půjčky jsou drané. Dokonce dnes někteří poskytovatelé nebankovních půjček nabízí půjčku bez příjmů, takže nemusíte dokládat vaši finanční situace nebo jak se vám v podnikání daří. K vyřízení nebankovní půjčky postačí aktivní podnikatelská činnost, nemovitost k ručení a dva doklady totožnosti. Vybírat může půjčky s dlouhou dobou splatnosti, ale také krátkodobé půjčky.

Podobné články...