Pojistěte se proti výpadku příjmů

Rate this post

Pojištění výpadku příjmů je vhodné preventivní zabezpečení pro případ výpadku příjmů z důvodu ztráty zaměstnání, invalidity či pracovní neschopnosti. Pokud si toto pojištění sjednáte, můžete si být jisti, že i když nemůžete ve své profesi pracovat po určitou dobu, dostanete náhradu.

Důvodem neschopnosti pracovat může být úraz nebo nemoc (celková pracovní neschopnost). Váš příjem nebude prudce klesat, protože pojistitel vyplácí dávku, díky níž bude nemoc nebo úraz méně závažný finanční problém. To je důležité pro všechny osoby podnikající a pro svobodná povolání, např. Právníky, právní poradce, notáře, lékaře, zubní lékaře a umělce. Také v případě trvalé ztráty pracovní schopnosti ve vaší profesi můžete získat jednorázovou výhodu, která kompenzuje ušlý příjem. V obou případech se sami rozhodujeme, jaké dávky chceme dostávat a zda jejich výše odpovídá našim skutečným potřebám – mohou být mnohem vyšší než nemocenská dávka ze zdravotního pojištění.

Co zahrnuje rozsah ochrany?

Chráněnými okolnostmi v pojištění proti výpadku příjmů jsou dočasné pracovní neschopnosti, jejichž příčinou je nemoc nebo následek úrazu. V důsledku zdravotních problémů nemůžete plnit své povinnosti v povolání, které jste dosud vykonávali. Například jste veterinář, který si vážně zlomil ruku, nebude moci pomoci svým pacientům několik měsíců. Provedená léčba a rehabilitace budou vyžadovat nemocenskou dovolenou. Navíc vaše dlouhodobá absence může zhoršit finanční situaci.

Pojištění ztráty příjmů poskytuje měsíční platby v případě ztráty příjmu v důsledku úrazu, nemoci nebo ztráty zaměstnání. Zaplacené prostředky částečně nahradí váš plat a budete jej moci použít k placení účtů, splátek hypotéky nebo nájemného. Neočekávané finanční problémy mohou být velkým a nepříjemným překvapením, a proto je pojištění ztráty příjmů perfektní zárukou v obtížné situaci.

Typy pojištění

Existuje celá řada pojištění, které se vám bude hodit v případě nenadálého výpadku příjmů. Patří mezi ně pojištění invalidity, pojištění hospitalizace či pojištění pracovní neschopnosti, pojištění schopnosti splácet, atd.

Než se rozhodnete koupit si toto pojištění, je třeba zvážit několik věcí:

1. Jakou částkou budete muset pokrýt měsíční poplatky? Mějte prosím na paměti, že výše měsíčních nákladů se může změnit (například náklady na palivo budou nižší, protože nebudete každý den dojíždět do práce).

2. Jakou částku nemocenské nabízí váš současný zaměstnavatel?

3. Kolik úspor máte a kolik z této částky chcete utratit za vyplnění finanční mezery ve vašem domácím rozpočtu?

Jak mohu maximalizovat své pojištění ztráty příjmů?

Při hledání nabídky pojištění ztráty příjmů byste měli vyhledat radu pojišťovacího makléře. Měsíční příspěvky se budou lišit v závislosti na vašich minulých nemocech nebo na tom, jak dlouho můžete počkat, než obdržíte první platbu, a na tom, kolik této platby bude pokryto. V průměru můžete získat maximální náhradu 65 procent svého ročního platu.

Pojišťovací makléř vám poradí ohledně jakýchkoli výhod vyplývajících z pojistky. Některé pojišťovny nabízejí další výhody, jako jsou konzultace s lékařem online, rehabilitace a přístup ke zvýhodněným nabídkám.

Podobné články...