Porovnejte si nabídky úvěrů, ale použijte i vlastní rozum

5/5 - (1 vote)

Dostali jste se do situace, kdy si potřebujete půjčit pár tisíc či desítek tisíc? V takovém případě se většinou rozhodnete pro nebankovní půjčku. Do banky se chodí pro velké úvěry, kvůli těm malým je to mnohdy zbytečné. Nebankovní úvěr si zařídíte mnohem rychleji online.

Veškerá ta rychlost, stačí pár kliknutí a peníze se vám posílají na účet, by vás ovšem mohla svést k jedinému: upsat se k první půjčce, na niž narazíte. To rozhodně není dobrý přístup. Než si půjčku vyberete, prozkoumejte jich víc – třeba prostřednictvím srovnání úvěrů na kreditus.eu/cz/.

Chytrý srovnávač dokáže vyhledat nabídky přímo pro vás

Srovnávačů půjček je na internetu spousta. Ty chytřejší se dokážou přizpůsobit přesně tomu, co hledáte. Potřebujete si půjčit pět, nebo dvacet tisíc? Je to rozdíl, protože například pět tisíc dostanete u některých nebankovních společností i úplně bez poplatku, pokud si u nich půjčujete poprvé. Některé srovnávače umožňují zadat vaše potřeby a pak srovnávají pouze věřitele, již je naplňují.

Dejte si pozor, komu věříte

Na internetu narazíte i na takové srovnávače, které upřednostňují určité poskytovatelé před jinými. Nebudeme teď spekulovat, kdo za nimi stojí, ale mohou to být například sami věřitelé, již chtějí posílit svou pozici na trhu. Na tohle si tedy dejte pozor, raději využívejte nezávislá srovnání úvěrů třetích stran.

Inzerované údaje si ověřujte

Ty lepší srovnávače umí aktualizovat nabídky poskytovatelů podle toho, jak se zrovna mění. Berou v úvahu sezónní akce a další změny, takže vám nabídnou vždy doopravdy nejvýhodnější půjčku. Pak jsou ale i takové, jež vám budou představovat starou nabídku, která už dávno není platná. Proto když vám srovnání úvěrů poradí vzít si úvěr od společnosti XYZ, protože u ní zaplatíte na úrocích pouze tolik a tolik korun, běžte na web společnosti XYZ a informaci si ověřte. Raději dvakrát čtěte, než abyste se upsali k nevýhodnému úvěru.

Podobné články...