Potřebujete rychlou půjčku? Pomůžeme vám s výběrem!

Rate this post

Rychlá půjčka se obvykle nabízí jako dokonalé řešení vždy, jakmile přijdou nějaké nečekané výdaje jako například oprava rozbitého kotle či pračky. Přestože se jedná jen o pár tisíc, které byste podle vašich propočtů měli mít splacené v řádech několika týdnů či měsíců, určitě není dobré se do toho vrhat po hlavě. I malý nebankovní úvěr totiž znamená velkou zodpovědnost a často i spoustu úskalí, která vás mohou dostat do nemalých potíží. Jak tedy vybírat, abyste toho později nelitovali?

Contents

Dobře si půjčku promyslete

Jak už jsme na začátku zmínili, pokud vám chybí pár tisíc do výplaty nebo stojíte před neočekávanými výdaji, mezi které může patřit například nedoplatek za energie nebo oprava rozbitého spotřebiče, pak je rychlá online půjčka nepochybně vhodným řešením. Avšak v případě, že vám chybí peníze na nejnovější chytrý telefon nebo víkend ve wellness centru, je lepší situaci přehodnotit a raději si našetřit. Víkend totiž skončí, nadšení z nového kousku elektroniky vyprchá a vám pak zbydou jen dluhy. Také se nikdy nesnažte hradit půjčku jinou půjčkou – vždy je výhodnější refinancovat nebo konsolidovat několik úvěrů do jednoho.

Nevěřte každému poskytovateli

Narazili jste na společnost, která tvrdí, že půjčku schválí každému nehledě na to, jaké má příjmy a kolik potřebuje? Tak to byste se měli mít na pozoru. Spolehliví poskytovatelé totiž půjčují pouze prověřeným zákazníkům, u nichž mají alespoň nějakou jistotu, že jim vypůjčenou částku skutečně vrátí. Jestliže vám někdo nabízí úvěr v řádech statisíců, i když máte škraloup v registru dlužníků nebo postrádáte stálý příjem, schválně si zjistěte, jaké by vás čekali sankce, kdybyste se opozdili se splátkou. Právě na pokutách za prodlení se totiž spousta společností snaží vydělat a často to bývají opravdu velké sumy.

Dejte přednost osobnímu kontaktu

Než si podáte žádost o první půjčku s nízkým úrokem, kterou se vám podařilo najít na internetu, ujistěte se, že znáte skutečně všechny její podmínky. K tomu vám pochopitelně poslouží smlouva, kterou v případě schválení budete muset podepsat. I tam však často objevíte různé nesrovnalosti a obkličky, na nichž byste se později mohli nachytat. Pokud tedy něčemu nerozumíte, určitě si domluvte schůzku se zástupcem dané společnosti. Kromě toho, že vám nesrovnalosti vysvětlí, se vám dokonce může podařit vyjednat výhodnější podmínky.

Zjistěte, kolik vás to bude stát

Seriózní společnosti nemají problém uvádět celkovou sumu, kterou jejich zákazník zaplatí. Každá však seriózní pochopitelně není a spousta u nabízených půjček záměrně uvádí pouze úrokovou sazbu, aby na první pohled vypadaly výhodně. Pak se bohužel často stává, že dlužníci musejí uhradit všemožné poplatky, se kterými původně nepočítali, protože si nepřečetli smlouvu nebo je v ní prostě přehlédli. Ze zdánlivě výhodné půjčky se pak stává hotové peklo, které člověka může stáhnout do dluhové spirály a dohnat ho až k vyhlášení osobního bankrotu.

 

Podobné články...