Přemýšlíte o vhodné investici? Zvažte investiční zlato!

Rate this post

Zájem o investiční zlato roste! Nechcete i vy rozšířit řady střadatelů, kteří umějí chytře investovat? A zároveň se tak ochránit před inflací?
Pojmy investiční zlato a inflace spolu souvisí mnohem více, než se možná domníváte. V dobrém slova smyslu. Zlato vás před ní v současné době v podstatě jako jediný drahý kov ochrání. V dlouhodobém měřítku si uchovává svou stálou cenu a také je jeho nákup oproštěn od daně z přidané hodnoty. Stojíte-li proto na vážkách, zda zvolit zlato, či třeba umělecké artefakty, jednoznačně doporučujeme zlato.

Contents

Zlato, nebo stříbro?

Investiční zlato v tomto ohledu má navrch nad stříbrem. Investiční stříbro, ať již slitky či mince (bullions), totiž od DPH bohužel oproštěné není. Každá stříbrná mince se vám proto prodraží o 21 procent putujících do státní pokladny. I to je důvod, proč poptávka po investičním stříbru spíše klesá.

Zájem o zlato stoupá

Na rozdíl od investičního zlata, jak ostatně potvrzují samotní jeho prodejci. Rekordní zájem klientů zaznamenal i nejznámější český e-shop se zlatem www.zlate-mince.cz. Podle jeho zakladatele Pavla Trtíka lidé spolu s těžkými slitky ve větší míře nakupují i ty malé pětigramové, které jsou v podstatě dostupné pro každého. Celkově je podle něj nákup zlatých slitků atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata.

Inflace je neúprosná

Ne vždy tomu však tak bylo. „Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ vysvětluje Pavel Trtík.

Jak vysokou investici máte v plánu?

Navnadili jsme vás a začínáte o investici do zlata uvažovat? Pak vás zřejmě bude zajímat, jaká forma zlata je pro investování nejvhodnější. Zde vycházejte především ze svých finančních možností, tedy jak vysokou částku jste připraveni pro investování dislokovat.

Proslulé a přitom cenově dostupné zlaté slitky

Zvažujete-li těžší, a tudíž dražší zlaté slitky, doporučujeme vám švýcarskou značku Argor Heraeus (nezaměňujte s německou rafinérií podobného jména: Heraeus), za níž spolu se světovou proslulostí hovoří i finanční dostupnost jejích produktů. Jak se ostatně sami přesvědčíte, srovnáte-li je s podobnými slitky jiným švýcarských či německých značek. České zlaté slitky na trhu vůbec nenajdete. Žádná česká mincovna je totiž nevyrábí.

Nedotčené mince za cenu zlata

Máte v plánu spíše menší investici? Tedy do zlata v diskrétnější podobě? V tom případě vsaďte spíše na zlaté mince jako například Wiener Philharmoniker. V dobrých e-shopech jsou k sehnání zcela nové mince ročníku 2021. Za cenu zlata si tak stejně jako výše zmíněné slitky můžete koupit krásné a nedotčené mince.

Svatováclavské dukáty s národním charakterem

Za zvážení však stojí i zlaté dukáty, které si investoři oblíbili i pro jejich sběratelskou hodnotu. Vydávají se totiž v omezeném nákladu například jen několik set kusů. V tradiční velikosti a ryzosti, kterou ustanovil před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV, se vyrábějí například dukáty svatováclavské dukáty těšící se největší oblibě především mezi patrioty akcentujícími jejich národní charakter.

Nižší cena než na Slovensku

O české investiční zlato je zájem i na Slovensku. Důvodem je opět jeho nižší cena. Mnohem nižší než na slovenském trhu. „Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země, a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně,“ uzavírá Kamila Bantová ze společnosti Zlate-mince.cz.

Podobné články...