Proč jsou pelety oblíbeným zdrojem tepla? Důvodů je hned několik

Rate this post

V současné době se spousta lidí zaměřuje na to, jak během topné sezóny ušetřit co nejvíce peněz. Jednou z možností je vyměnit způsob vytápění za levnější alternativu. Velké popularitě se v posledních letech těší automatické kotle na pelety, které jsou ve srovnání s elektrickými přímotopy a dalšími palivy ekonomičtější i ekologičtější. V následujících řádcích se na pelety zaměříme trochu podrobněji.

Pelety jsou na poli s vytápěním velice známé, přičemž důkazem je rostoucí prodej automatických kotlů na pelety. Stejně tak jsou poskytovány i kotlíkové dotace v rámci programu Nová zelená úsporám, takže se vám část investice vrátí ihned zpět.

Jak se vyrábí dřevěné pelety?

Dřevěné pelety jsou v podstatě odpad, jenž je produkován při dřevovýrobě. Vhodné jsou především čisté smrkové piliny, které se rozdrtí, a potom se pomocí speciálních lisů na pelety stlačují do stejnoměrných válečků. Právě dané válečky jsou pelety, jež se vyznačují vysokou výhřevností, která je dána kvalitou a vlhkostí pelet.

Výhody vytápění peletami

Co se výhod týče, narazíte na hned několik předností. V první řadě vás potěší, že při spalování pelet nevzniká tolik popela, takže máte méně starostí s jeho vyspáváním. Stejně tak se určitě obáváte častého přikládání do kotle, i to je omyl, neboť kotle jsou natolik sofistikované, že disponují zásobníkem. Stačí tedy zásobník naplnit a nechat kotel dělat svou práci. O nic se starat nemusíte.

Jestliže si chcete objednat pelety i teď na konci topné sezóny, kdy ceny paliv klesají, máte skvělou šanci. Společnost Optimtop nabízí navíc dopravu zboží po celé České republice zdarma, a to již od jedné objednané palety. Spokojení budete nejen s rychlostí dodání, ale také s cenovou politikou e-shopu. Cena pelet se odvíjí od toho, jakou variantu zvolíte, ale začíná na 5 280 korunách za 825kilogramové balení.

Podobné články...