Proč zvážit All in one PC

Rate this post

Pořizování výpočetní techniky se obvykle provádí především s ohledem na její účel a způsob využití, a také výhody, které její provoz poskytuje. Pokud preferujete možnost přenášení počítače, pravděpodobně se zaměříte na notebook.

V případě, že hledáte zařízení, které umožňuje větší výkon a budete jej využívat pouze na jednom místě, vystačíte si rozhodně se stolním počítačem. Zvláštním typem stolního počítače je pak tzv. all-in-one PC, tedy počítač vše v jednom. Jedná se zjednodušené řešení stolního počítače, kdy je nejen technologická, ale také všechny doprovodné části počítače integrovány do monitoru.

Výhody počítače All-in-one

Jednoznačnou výhodou tohoto typu stolního počítače je úspora místa. Počítač lze umístit na libovolný menší stolek a opatřit jej vhodnou periferií. Také proto se hojně využívá především jako nástroj ve veřejných institucích (knihovnách, školách apod.), velmi dobře jej však využijete také v domácnosti, zvláště potřebujete-li si vytvořit pracovní koutek, který nezabere příliš mnoho místa.

Řešení all-in-one počítače pracuje s několika konfiguracemi a variantami, které se mezi sebou liší především způsobem ovládání a provedením monitoru. V tomto ohledu e pak možné pořídit all-in-one počítač jako:

  •        klasický počítač s větší uhlopříčkou monitoru
  •        počítač s dotykovou obrazovkou
  •        počítač s 3D obrazovkou

Kromě typu monitoru je pak možné all-in-one počítač pořídit v různých výbavách včetně různých grafických a zvukových parametrů (reproduktory jsou rovněž zabudovány do monitoru).

Hlavní nevýhodou tohoto typu počítače je, obdobně jako u notebooků, omezený prostor vyžadující kompromis při volbě zabudovaných komponent, konečný výkon tak nemusí být takový, jaký by bylo možné dosáhnout u běžného stolního počítače.

V porovnání s ním se však většinou vyznačuje obecnou nižší spotřebou. Ceny all-in-one počítačů se odvíjí právě od jejich výbavy – u počítačů vyšších produktových řad bývá standardně vyšší.

Jak pořídit počítač all-in-one za výhodnou cenu

Vzhledem k aplikaci pokročilejších technologií bývají all-in-one počítače o něco dražší než běžné stolní počítače, zvláště mají-li disponovat lepším výkonem. Pokud si chcete tento typ počítače ve vyšší výbavě pořídit, můžete se porozhlédnout po nabídce repasovaných kusů.

Repasované all-in-one počítače představují modely právě ve vyšších výbavách, které byly původně využívány pro demonstrační nebo předváděcí účely, v rámci leasingu nebo se vrátily v záruční lhůtě zpět do obchodu.

Repasované modely prochází důkladným a náročným testováním, na jehož základě jsou odstraněny a nahrazeny veškeré problematické nebi vadné komponenty a které zajišťuje odpovídající výkon i životnost počítače.

Standardně se repasované počítače prodávají se záruční lhůtou za nižší cenu než nový počítač při velmi dobrém vybavení i funkčnosti. Nabídka těchto repasů např. zde.

Podobné články...