Provident

Rate this post

Jenom skutečně málokomu je třeba představovat společnost, která nese název Provident. To z toho důvodu, že na poli půjček dnes rozhodně patří k nejznámějším, které jenom existují. Provident půjčka má nejenom dlouhou historii, ale i dlouhou tradici. Půjčka Provident také spadá do mezinárodní finanční skupiny, což výrazně ovlivní její samotnou stabilitu, která je v tomto směru také důležitá. Pokud jde o tradici na našem trhu, tak ta už přesahuje 20 let. Je tedy jasné, že nejde o žádného nováčka, ale o společnost s jasně vybudovaným jménem.

Contents

Úrokové sazby

V minulosti to bylo tak, že Provident byla rozdělena na dvě rozdílné možnosti. První variantou byly hotovostní půjčky, které byly rychle vyřízeny, ale byly méně výhodné. Druhou variantou byly půjčky bezhotovostní. U nich trvalo vyřízení déle, ale byly výhodnější. Nyní došlo k tomu, že se obě možnosti vzájemně přiblížily, a také vznikla možnost nová. Tou je půjčka Provident Start, která nabízí žadatelům sumu v maximální výši 9 000 Kč. Kdo ji splatí dle pokynů, ten získává nulovou úrokovou sazbu. Znamená to, že je pro něho připravena půjčka zdarma.

Pokud jde o úrokové sazby klasické půjčky Provident, musíme říci, že k úplně nejvýhodnějším na trhu rozhodně nepatří. Když jde o výši úroku u bezhotovostní půjčky, tak je třeba počítat s tím, že konkrétní sazba se pohybuje okolo několika desítek procent. Stejné je tomu i v případě hotovostní půjčky, která je však stále o něco méně výhodná. Úrok je sice celkem podobný, ale zdražuje ji takzvaný administrativní poplatek.

Charakteristika půjčky

Jak již bylo zmíněno, půjčka Provident se dělí na dvě hlavní skupiny. První je půjčka hotovostní a druhá bezhotovostní. U první dochází k tomu, že žadatel dostává peníze takzvaně na ruku. U druhé možnosti je Provident půjčka vyplacena na jeho bankovní účet. Jde samozřejmě o úvěr, jehož hlavní charakteristikou je také to, že je nebankovní a také neúčelový. Je na každém, jak peníze využije a jak konkrétně s nimi naloží. A jak konkrétně půjčka vypadá?

  • Výše dostupné částky: 3 000 – 130 000 Kč
  • Splatnost: 3 – 36 měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Provident však přichází i s několika unikáty, pokud jde o průběh vyřízení. Žadatelé si mohou o půjčku říci telefonicky, nebo online. Lákadlem pro ně je, že následně nemusí nikam chodit. Vše je totiž vyřízeno z pohodlí jejich domova. Tam zavítá obchodní zástupce, který přijme veškeré dokumenty, připraví smlouvy a u hotovostní půjčky dokonce i vyplatí požadované finanční prostředky.

Podmínky půjčky

Jelikož je Provident nebankovní společností, je obecně možné říci, že jsou celkem benevolentní. To mimo jiné potvrzuje také vysoká schvalovatelnost daného úvěru. Na druhou stranu nejde říci, že by byla Provident půjčka úplně pro každého, jelikož několik konkrétních podmínek musí splnit každý žadatel. A to bez ohledu na to, zda žádá o půjčku v hotovosti, nebo o půjčku na účet. Jsou to tyto věci:

  • Prokázání totožnosti i dosažení 18 let věku
  • Nutnost bydlet na kontaktní adrese
  • Pravidelnost příjmu

Dané informace jsou následně vyhodnoceny. Pozitivem je to, že je není nutné nikam nosit, ani posílat. Předají se při osobní schůzce právě obchodnímu zástupci. Nejčastěji tedy požaduje doklady totožnosti, výplatní pásky či výpis z účtu, a doklad související s vyúčtováním na dané adrese. Třeba za elektřinu, plyn, ale třeba i telefonní paušál.

Rychlost vyřízení

I když si někdo může myslet, že vlivem osobních návštěv je Provident půjčka vyřizována dlouhou dobu, není tomu tak. Díky velkému týmu obchodních zástupců je možná domluva schůzky u klienta v nejkratším možném čase. Někdy přijede zástupce společnosti Provident třeba i v ten samý den. Obvyklé je ale lhůta 1 – 2 dny, se kterou je ideální počítat. Poté už se není nutné obávat jakýchkoliv prodlev. Pokud je žádána hotovostní půjčka, jsou předány doklady a podepsána smlouva. Poté jsou finance ihned vyplaceny. Pokud je poptávána půjčka Provident na účet, tak jsou peníze odeslány druhý den po tom, co je smlouva podepsána.

Shrnutí

Společnost Provident rozhodně patří mezi nejznámější poskytovatele nebankovních půjček u nás. Díky své tradici a zázemí jsou dobrou jistotou pro každého. Zajímavostí je určitě i nabídka dvou hlavních půjček, které jsou buď na účet, nebo v hotovosti. Zaujme i možnost první nižší půjčky zdarma, pro nové klienty. Inovativním přístupem je možnost vyřízení v bydliště žadatele, kam přijede obchodní zástupce Provident. Jediným negativem tak zůstávají úrokové sazby v řádech několika desítek procent. U hotovostní půjčky navíc navýšené také administrativním poplatkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...