Půjčka pro lidi v insolvenci může vypadat různě

5/5 - (2 votes)

Když se řekne insolvence, spojí si tento pojem mnoho lidí s firemním segmentem. To je ale jenom jeden jediný pohled. Nezapomínejme na to, že insolvence může být spojena také s fyzickými osobami. Takto je totiž označováno takzvané oddlužení. To je zákonnou a také pro mnohé jednoduchou cestou, jak se zbavit dluhů. Často ani není nutné splatit všechny a je možné začít s čistým štítem. Proto může být tak vyhledávaná. Podobně vyhledávaná může být i půjčka pro lidi v insolvenci, jelikož mnoho lidí nechce jenom splácet, ale často si potřebuje i něco pořídit, nebo zlepšit kvalitu života. Jaké jsou možnosti toho, jak může vypadat?

Půjčka pro lidi v insolvenci může nabídnout pár tisíc

První možnost může přijít vhod těm žadatelům, kteří nemají zase až tak přehnané a velké nároky, pokud mluvíme o výši dostupné částky. Když budeme konkrétní, může mít půjčka pro lidi v insolvenci hodnotu několika tisíců korun. V tom lepším případě se bude jednat o sumu, která nabídne i nižší desetitisíce. V obou případech mluvíme o jednom hlavním segmentu, kterým jsou mikropůjčky. Velmi zajímavý trend posledních několika let. Jaká jsou jejich pozitiva?

  • Velmi benevolentní podmínky samotného získání
  • Vyřízení online, bez papírování a osobních návštěv
  • Schválení půjčky třeba i do několika málo minut
Půjčka pro lidi v insolvenci je dostupná u různých poskytovatelů

Půjčka pro lidi v insolvenci je dostupná u různých poskytovatelů

Když mluvíme o jejich specifikaci, nelze zapomenout také na fakt, že vzhledem k nižším nabízeným sumám mají i upravenou splatnost. Nebudete je splácet několik měsíců, ani let. Vrací se jednorázově, nejčastěji za jeden měsíc. Komu je to málo, má možnost využít prodloužení.

Půjčka v insolvenci nabídne i desetitisíce nebo nižší statisíce

Jedná se o nabídku půjčku, která je spojena s možností oslovit nebankovní segment, a to takový, kterým jsou spotřebitelské půjčky. Právě půjčka v insolvenci může mít také takovou podobu. Jenom je třeba vědět, kam přesně jít. Jsou to nebankovní společnosti, a to ideálně ty známá. Daný segment je specifický právě tím, že podmínky na žadatele jsou mnohem nižší, než třeba v bankách. Přesto ale došlo k tomu, že vlivem několika nových novelizací zákonů musí i nebankovní společnosti své klienty prověřovat. To znamená, že když nemají tak úplně dobrou bonitu – což vlivem insolvence je, nemusí nabídnout nejvyšší sumy. Obvykle tak dají k dispozici jenom desítky tisíc, nebo nižší stovky. Roli může hrát i výše úrokové sazby, které může být oproti nabídce pro bonitní klienty nižší.

Jestliže chcete nejenom snížit úrok, a také zvýšit své šance na schválení, doporučíme najít si ručitele, nebo spolužadatele. O co jde? O druhou osobu, která bude součástí smlouvy a která se za vás zaručí. Když bude mít dobrou bonitu, výrazně tak zvednete šance na získání dobré půjčky. Ideální je, aby daná osoba měla čistou finanční minulost a dostatečný příjem. Potěší i to, že to nemusí být nutně partner, partnerka, nebo manžel a manželka. Může se jednat třeba i o někoho jiného z rodiny, či kamaráda.

Půjčka bez registru i v insolvenci nabídne i statisíce

Už je to trochu komplikovanější, ale rozhodně daná možnost existuje. Kam zabrousit? Spíše k soukromým lidem, kde je vše posuzováno individuálně, bez nějakých nařízení. Začneme tím lepším, což jsou P2P půjčky. Některé fungují na principu, kdy jste prověřeni a teprve poté je vaše žádost nabídnuta investorům. A to za účelem jejich ochrany. Zde pravděpodobně neprojdete. A tak je lepší volit možnost druhou – kde se rozhodne samotný investor. Bude vědět, že jste v insolvenci, jaký máte příjem, a další věci. Pokud mu nevadí riziková investice, peníze vám může poskytnout. A půjčka bez registru i v insolvenci je vaše. Ne vždy se to ale může podařit. Záleží hlavně na tom, jak problémovým klientem můžete být.

Podívejme se proto i na možnost číslo dvě. Tu ale příliš nedoporučujeme. I když nemusí být takový problém získat třeba i stovky tisíc korun, rozhodně to nebude cestou, která by byla výhodná. Je tomu spíše naopak. Máme na mysli cestu, která je spojena s oslovením lichváře. Ten je charakteristický tím, že při půjčkách zase až tak neřeší bonitu, finanční minulost, nebo zadluženost klienta. Tím ale jeho pozitiva končí. Tuto možnost zmiňujeme spíše pro formálnost, jelikož převažují hlavně negativa. A to:

  • Likvidační úroky bez problémů přesahující stovky procent
  • Obrovské pokuty za jakékoliv drobnosti
  • Nevybíravé i násilné vymáhání, často za hranou zákona

Půjčka lidem v insolvenci umí přinést i miliony

Kam pro ně zamířit? Je to opět segment nebankovní. Zde mohou být dané možnosti poznačeny různě. Je to třeba půjčka s ručením nemovitosti, nebo to může být americká hypotéka, stejně jako může být označena i celkem klasicky, a to půjčka lidem v insolvenci. Nutno však říci, že v souvislosti s tímto požadavkem se žadatel neobejde bez ručení. A to nemovitostí. Kdo ji nemá, ten na danou půjčku nemůže pomýšlet. Výhodou však je, že se jí může zaručit i někdo jiný, třeba z okruhu rodiny. Také je plusem to, že může jít o různé druhy nemovitostí. Nikoliv jenom vyhlášené domy a byty. Výše půjčené sumy se následně odvíjí od toho, jakou hodnotu danou nemovitost má. Vzhledem k jejich současným cenám v poslední době můžeme říci, že půjčka pro lidi v insolvenci skutečně může mít podobu několika milionů, ze kterých následně vychází také optimální a rozhodně i delší splatnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...