Půjčkomat

Rate this post

Na první pohled to může vypadat, že mluvíme o srovnávači půjček. Realita je ale jiná. Půjčkomat je poskytovatelem úvěrů. A to zcela pochopitelně těch nebankovních. Provozovatelem tohoto projektu je společnost Friendly Finance, která sídlí v Praze. Sama má však mezinárodní přesah, jelikož je členem mezinárodní skupiny, která nese označení Friendly Finance Group. Ta prostřednictvím různých firem nabízí půjčky i v jiných zemích. To je plus z toho pohledu, že jsou zajištěny zkušenosti, ale i celková velikost, kterou může nabídnout i samotný Půjčkomat. Nejde tedy o nijak malého, stejně nejde ani o nijak nového hráče.

Contents

Úrokové sazby

Nebankovní půjčky, konkrétně potom půjčky před výplatou. To je segment, do kterého spadá i Půjčkomat. Už podle toho lze lehce odvodit to, jak t je a bude s úrokem. Nepatří k nejnižším na trhu a zároveň nijak výrazně nevybočuje se standardu, když půjčku porovnáme s konkurencí. Je tedy třeba počítat s tím, že měsíční úrokové sazby se pohybují v desítkách procent. V praxi se z každé tisícikoruny zaplatí navíc i několik set korun, což každý žadatel přehledně vidí už v době, kdy si o peníze žádá.

S úroky, které má Půjčkomat však souvisí i pozitiva. Konkrétně takový, že je možné dosáhnout i na půjčku, která má nulový úrok i nulové RPSN. Je to první půjčka zdarma, který je lákadlem pro každého nového žadatele. Zaujme nejenom to, že je takto výhodná, ale i to, že tímto způsobem je možné získat částku ve výši až 10 000 korun českých.

Charakteristika půjčky

Už to, že je to půjčka před výplatou, celkem jasně vypovídá o její charakteristice. Znamená to, že jsou k dispozici hlavně sumy v tisících. Ty jsou k dispozici na kratší období, v rámci kterého je nutné peníze vrátit jednorázově. Tolik k obecné charakteristice, kterou Půjčkomat má, a která vypovídá o tom, že je úvěr vhodný hlavně pro toho, kdo nutně a rychle potřebuje finance. A co tedy může získat?

  • Výše dostupné částky: 500 – 20 000 korun českých
  • Splatnost: 5 – 31 kalendářních dní
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Co je nutné k tomu, aby Půjčkomat mohl vám jako klientům poskytnout požadovanou půjčku? Není to zase až tak nic složitého. Už to jasně ukazuje na to, že mikropůjčky jsou hitem. To hlavní, s čím je nutné počítat, je ověření totožnosti a dále také souhlas se smlouvou. Pokud máme být konkrétnější, tak můžeme říci, že mezi hlavní trojici podmínek rozhodně patří tyto:

  • Nutnost nemít dluhy po splatnosti
  • Nutnost dosáhnout 18 let věku
  • Nutnost mít české státní občanství

Právě totožnost spojená s ověřením dluhů je cestou k půjčce. Půjčkomat v tomto ohledu primárně kontroluje to, zda žadatel o peníze nemá exekuci, stejně jako je kontrolováno to, zda není v insolvenci. Tedy zda nevyhlásil takzvaný osobní bankrot.

Rychlost vyřízení

Jelikož jsou mikropůjčky určené k řešení krátkodobých finančních problémů, které jsou akutní, je vyřízení celkem rychlé. Půjčkomat to jenom potvrzuje. I když má lehce složitější proces žádosti, kdy je nutné nejprve vybrat částku, potom se zaregistrovat a až následně si o peníze oficiálně požádat, není to nic, co by zdržovalo až moc výrazně. A jelikož je vše realizováno online, podepisuje se to na tom, že lze vše stihnout třeba i v den žádosti. U těch opakovaných můžeme mluvit o době ještě rychlejší.

Shrnutí

Půjčkomat je typickou nebankovní společností, která nabízí mikropůjčku. A to celkem zajímavou, jelikož při opakovaných žádostech lze dosáhnout na sumu až 20 000 Kč. Při první žádosti rozhodně zaujme suma poloviční, která může být poskytnuta zdarma – s nulovým úrokem. Klasický úrok je sice vyšší, ale stále ho označujeme jako standardní. Co může vše lehce zkazit, to je komplikovanější proces žádosti, který vás ale zdrží maximálně jenom o jednotky minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...