Půjčte si v bance, je to jednoduché – musíte však pečlivě vybírat

Rate this post

Bankovní půjčka je dnes poměrně dobře dostupná většině zájemců, už se nepojí s nekonečnými formuláři, které se musí vyplňovat na kamenné pobočce třeba celé odpoledne. Nemusíte na nic dlouho čekat a vyřízení je možné ve většině potřebných náležitostí dokonce z pohodlí domova. A jaké půjčky na vás v dnešních bankách čekají?

Představíme vám trojlístek půjček, volba už je pak jen a jen na vás

Z bankovních půjček musíte ale umět dobře vybírat, některé jsou výhodnější pro vaši peněženku, u jiných je zase možnost půjčit si výrazně větší sumu. Každá má jistě své pro a proti, ale s řečí čísel to bude mnohem jasnější. V dnešním srovnání si představíme trio Autopůjčka, půjčka od České spořitelny a v neposlední řadě ukáže své parametry i Cetelem půjčka.

PůjčkaAutoPůjčkaČeská spořitelnaCetelem
Možná výše5 až 600 tisíc20 až 700 tisíc20 tisíc až 1 milion
Lhůta splatnosti3 až 84 měsíců12 až 120 měsíců6 až 120 měsíců
Úrok / RPSN od5,7 / 5,9 %6,9 / 7,4 %5,9 / 6,07 %

 

Zajímavá tabulka, která řekne naprosto vše. Ke které nabídce se vlastně přikloníte? Pokud chcete půl milionu na auto, je volba asi naprosto jasná. Ale co když půjde kupříkladu o úvěr na rozjezd podnikání, a to ve výši osmi set tisíc korun? Potom je očividné, že podá pomocnou ruku jedině společnost Cetelem. Možností je ale naštěstí více než dost, kromě těchto tří můžete využít ještě dalších nejméně deset nabídek z různých českých bankovních domů. Minimum poskytnutých osobních údajů je samozřejmostí, bude však i nadále nutné prokázat svou bonitu. Jinými slovy, prostě dát najevo, že máte na splácení dluhu dostatek prostředků – jinak půjčka nebude schválena.

Bankovní úvěr však má svá specifika, oproti jiným možnostem jsou tu především nízké úroky, které jen skutečně málokdy přesáhnou hranici deseti procent ročně. To je oproti nebankovnímu sektoru velká výhoda, je ovšem vyvážena obecně výrazně vyšší administrativní zátěží. Banka si totiž obvykle ověří i příjmy a výdaje prostřednictvím výpisu z účtu (nejčastěji je to za poslední čtvrtletí). Je proto nutné mít odpovídající příjem, který pak banka zařadí do kategorie akceptovatelných – pak není půjčka už vůbec žádným problémem…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...