Refinancování půjček coby cesta pro výhodnější podmínky

Rate this post

Je mnoho příčin, kdy se lze ocitnout v situaci a mít více stávajících půjček. Proč je refinancování efektivním řešením? Jaké přednosti má refinancování? Jak probíhá samotné refinancování půjček?

Contents

Definice aneb co je refinancování půjčky

Prostřednictvím refinancování půjčky dochází jednoduše k převedení stávajících půjček či půjčky k jiné finanční společnosti. Tato služba je nabízena a poskytována bankovním i nebankovním sektorem. Jedná se o jeden ze způsobů, jak finanční společnosti mohou získat i nové klienty.

Ve výsledné fázi dochází ke spokojenosti na straně finanční instituce, neboť je pro ni zisk v podobě nového klienta. Klient coby dlužník obdrží výhodnější podmínky pro splácení. Při refinancování půjčky je možné rozložení splácení na delší období, tím lze platit měsíčně nižší splátky. Další variantou je naopak zkrácení doby splácení. A jsou i případy, kdy lze při refinancování využít obě možnosti.

Kdy je adekvátní refinancovat půjčku?

Refinancovat je možné jakoukoliv půjčku či půjčky, jestliže vám nevyhovují aktuální podmínky, nejste spokojeni s poskytovatelem apod. Refinancování je doporučeno pro půjčky dlouhodobějšího charakteru. U krátkodobé půjčky nemá refinancování efekt, neboť než podniknete potřebné kroky, bude záhy půjčka splacená. V případě potřeby zažádání o novou je možné to učinit již u jiného poskytovatele.

Refinancování je účinné v případě dlouhodobější půjčky s nevyhovujícími podmínkami za účelem získání výhodnějších. V praxi je možné nahradit současnou půjčku novou u jiného poskytovatele. Avšak refinancovat lze jednu půjčku druhou i u stejné společnosti.

Při sloučení půjček je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby vaše úroková sazba nebyla fixována na pevně stanovené období. V takovém případě by výjimečně nebyla nová půjčka až natolik výhodná.

Jaké kroky podniknout pro možnost refinancování

Je dobré v případě dlouhodobějšího čerpání půjčky se porozhlédnout a zejména se zajímat o potenciální získání výhodnější nabídky, která bude mít mnohem příznivější podmínky. Lze si udělat menší analýzu na trhu, co nabízí konkurenční finanční společnosti.

Prvním počinem je nechat si vyčíslit aktuální stav dlužné částky, aby nová finanční společnost měla přehled, o jaký zhruba finanční obnos bude zažádáno. Poté postačí již jen zažádat o refinancování a podepsat novou smlouvu. Refinancovat lze i více půjček a touto cestou je sloučit do jedné. Nezáleží na tom, jestli jsou od jednoho, či více věřitelů. Už pouze tímto jednáním ušetříte část financí.

V případě refinancování u stejné finanční společnosti takřka není potřeba dokládat jakékoliv dokumenty, neboť společnost má všechny potřebné údaje k dispozici. V případě refinancování u jiné společnosti, což je nejčastější varianta, je zapotřebí doložit konkrétní dokumenty, které finanční společnost od žadatele potřebuje.

Proč refinancovat? Záruka výhodnějších podmínek

Refinancováním lze ušetřit v řádu stovky i tisíce korun. Je to dáno i tím, že situace na trhu se velmi rychle a neustále mění rok od roku. Nevyplácí se řešení v podobě setrvání u jedné finanční společnosti. Můžete totiž takto mít nevýhodné podmínky, které lze prostřednictvím refinancování změnit, a získat mnohem výhodnější. Nová společnost podnikne veškeré kroky, tj. převedení půjčky či stávajících půjček, přebírá automaticky zodpovědnost a vám budou předloženy lepší podmínky, zejména se jedná o nižší úrokovou sazbu.

Sloučení půjček v rámci refinancování je možné učinit i online. Zaslání potřebných dokumentů je poté možné ve formě scanu.

Zapotřebí je i jistá opatrnost. V prvé řadě je dobré si vždy prostudovat pečlivě veškeré podmínky před podpisem smlouvy. Prioritou je, abyste skutečně zvolili výhodnější možnost, než máte nyní. V případě jiného poskytovatele si zjistěte i dostatečné reference. Pokud si nejste zcela jistí a potřebujete odbornou pomoc, je vhodné se obrátit na finančního poradce.

Výhody refinancování prostřednictvím banky

Refinancování půjčky je efektivní v podobě snížení úroku, tím dochází i ke snížení měsíčních splátek, takže klient značně ušetří. Pokud se klient rozhodne pro refinancování prostřednictvím bankovní instituce, dostává se mu více výhod.

Bankovní produkty jsou transparentní a zcela bezpečné. Využití služby v rámci sloučení půjček přes banku nevyjímaje. Některé banky umožňují refinancování účelové i neúčelové půjčky, stejně tak sloučení všech půjček do jedné. Jsou dokonce i banky, které přechod podporují faktem, že k převedené půjčce poskytnou finanční bonus či určitou akci.

Sloučením půjček u banky lze mnohdy ušetřit i na poplatcích. Dřívější půjčky automaticky zahrnovaly i mnohem více tzv. skrytých poplatků. Prostřednictvím refinancování lze právě i eliminovat tyto poplatky. Výhodnější procenta a zmíněná absence poplatků vám tak prostřednictvím refinancování mohou ušetřit až jednu čtvrtinu půjčky.

Lepší nabídky pochází od bankovního sektoru, neboť jednoznačně disponují nižším úrokem než nebankovní instituce. Stejně tak i nabídka v podobě nižší hodnoty měsíční splátky nebo změna délky časového období pro splácení je ze strany banky mnohem výhodnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...